Továbbra sem lesz kiút a helyesírás dzsungeléből
Kevés újat hoz, viszont sok bonyolultságot megőriz a szeptembertől irányadó helyesírási szabályzat. Az idő döntheti el, segít vagy zavar-e, hogy ezentúl még több szót lehet kétféleképpen írni.
Kevés újat hoz, viszont sok bonyolultságot megőriz a szeptembertől irányadó helyesírási szabályzat. Az idő döntheti el, segít vagy zavar-e, hogy ezentúl még több szót lehet kétféleképpen írni.
Közszolgálatisága átmenetinek bizonyult, de a mostaniaknál még a kádári időkben is voltak jobb évei.
Nem az emberé a testében fellelhető sejtek és gének többsége, az albérlők tömegét és jelentőségét mégis csak napjainkban kezdik felfedezni.
Nagytermes irodában is lehet, sőt kell telefonálni, csak sok bajjal jár. Egy kis magyar akusztikus csapat most olyan fülkét mutatott be, amellyel munkahelyi környezetben is megteremthető a csendes és mások számára hallhatatlan telefonálás. A megoldás a fejlesztők szerint jobb, ráadásul olcsóbb, mint a hasonló külföldi termékek.
Másfél éve történt egy hasonló légi katasztrófa, mint amilyennek a múlt heti, látszik, akkor egy mozambiki utasszállító kapitánya zárta ki a másodpilótát, majd állította zuhanásra a robotpilótát, mégsem látták szükségesnek a kétemberes megoldás bevezetését. A biztonsági intézkedések nem oldhatnak meg minden vészhelyzetet, ráadásul vissza is üthetnek.
Szovjet titkosrendőrségi autót adna a gyerekek és a gyűjtők kezébe egy tájékozatlan kínai gyártó.
Hiába igyekezett szemmel tartani az NDK-s állambiztonság a Magyarországon vakációzó németek legtöbbjét, erőfeszítései nemigen hajtottak hasznot – derül ki egy új, az eddigieknél részletesebb kutatásból.
Nemcsak kamerás-számítógépes gólfigyelő rendszer, hanem hétköznapian egyszerű technika is segíti a játékvezetőket és a játékosokat a brazíliai világbajnokságon.
Némileg szókimondóbbak lettek, ám továbbra is kódoltak, és nemegyszer közhelyesnek hatnak a halálesetek idején elhangzó vigasztaló fordulatok, a beszédek írói pedig továbbra is a klasszikus költőket részesítik előnyben.
A gazdasági növekedés legfőbb akadálya az önmaga hasznára játszó, a vállalkozást és az újítást elfojtó elit – állítja történelmi példák sorára hivatkozva két amerikai közgazdász, Daron Acemoglu és James Robinson. „Miért buknak el nemzetek?” című könyvük most jelent meg magyarul is. Elméletükről a HVG e heti száma közöl cikket. James Robinson a hvg.hu-nak a többi között arról beszélt: milyenek a növekedés esélyei Magyarországon?
Családokat is várnak a CERN-be, ahol a félnapos program keretében magyar fizikusok, mérnökök avatják be a műhelytitkokba a kíváncsiakat, és elviszik őket igazi kutatólaboratóriumokba is.
Németországban már perelhető, ha az autó sokkal többet fogyaszt a gyári adatoknál. Az eltéréseket a most készülő új nemzetközi mérési szabvány sem fogja sokkal csökkenteni.
"Csak a feleségem és a gyerek fotója marad a tárcámban" – lelkesítette alighanem saját magát is Thomas Kiessling. A Deutsche Telekom termékfejlesztési főnöke azt ecsetelte a barcelonai mobilos világkongresszuson (MWC), milyen szép jövő előtt áll a mobilfizetés vagy mobiltárca néven évek óta emlegetett – és évek óta mindig nagyjából a következő esztendőre jósolt – eljárás. Ennek a fő – de nem egyetlen – technikai alapja az NFC, azaz pár centis hatótávolságú rádió-összeköttetés két készülék, esetünkben leginkább a telefon és egy pénztárgép között.
Lehetséges az elektronikus és hagyományos játékok békés egymás mellett élése - üzente a hétfőn véget ért nürnbergi Spielwarenmesse, a világ legnagyobb játék-szakvására.
A szexre és a szerelemre is hagyományosan építenek a titkosszolgálatok. Könnyen lehet, hogy sokak után az amerikai hírszerzés főnökének bukását is ez okozta.
Mulatságos melléfogásaik miatt minduntalan internetes szégyenfalakra kerülnek a nyelvi ellenőrző szoftverek, pedig évek óta igyekeznek felnőni a feladathoz.
Mit csinálnak másképp az ágyban a nők és a férfiak? Nos, emailezni egyformán sűrűn szoktak, de amikor ébredés után és elalvás előtt az okostelefonjukhoz nyúlnak, a nők többnyire társadalmi kapcsolataikat ápolják, mondjuk facebookoznak egy kicsit, míg a férfiakra ekkor is inkább az jellemző, hogy mindenféle applikációkat nyomkodnak, netán újabbakat töltenek le.
A szokatlan adóknak történelmi múltjuk van. Némelyikük önkényes és kontraproduktív, de akadt olyan is, amelynek megtévesztő neve ellenére ésszerű háttere volt.
Brit tudósok bebizonyították, hogy az A3-as papír nagyobb élmény, mint az A4-es. Ez nem vicc: a nyomtatóbiznisz egyik nagyágyúja, a japán Brother azzal is igyekszik erősíteni világpiaci helyzetét, hogy a megszokott méretűek mellett hevesen reklámozza az A3-as nyomtatóit is. Nem véletlen tehát, hogy a cég megbízta Richard Wisemant, a hertfordsire-i egyetem pszichológiaprofesszorát. Ő aztán a Brother áprilisi, berlini nemzetközi sajtóbemutatóján máris ismertethette friss kutatásának eredményét: aki A3-as méretben kapja a kezébe valamelyik vállalat reklámját vagy termékismertetőjét, annak a fejében 66 százalékkal jobban megmarad az információ.
„Miért nem tudja megválogatni az ember az utastársait a repülőgép fedélzetén? Miért kell több órán át bömbölő gyereket elviselni a szomszéd ülésen?”