Kocsis Györgyi

Kocsis Györgyi


HVG: Trutyin
 

HVG: Trutyin

Valóban elhagyja az USA az olyan, a Kremlnek irritáló szavakat, mint a demokrácia és az emberi jogok? És tényleg az illiberális oligarcharendszerek kora köszönt most be? Ha pedig igen, jut-e ebben szerep például Mészáros Lőrincnek? Ilyen, és ehhez hasonló kérdések vetődnek fel az e heti HVG-ben. Kocsis Györgyi szubjektív lapajánlója.


Totálkár lehet a brit kilépésből
 

Totálkár lehet a brit kilépésből

A szeizmográfusok érzékelik az erősödő morajlást a mélyben, de nem tudni, mekkora lesz a kivédhetetlen kataklizma által végzett pusztítás – rendre ide lyukadnak ki a Nagy-Britannia uniós tagságáról szóló június 23-ai népszavazás következményeinek előrejelzései. Akárhogy döntenek a britek, az európai integráció belső hatalmi pozíciói alapjaiban változhatnak meg, az új tagállamok szempontjából pedig bármelyik kimenet végzetesnek bizonyulhat.



Magyar–orosz ingatlanügy: Rántotta Fabergé módra
 

Magyar–orosz ingatlanügy: Rántotta Fabergé módra

Orosz oligarcha és titkosszolgálat, magyar diplomaták és főhivatalnokok, rejtélyes kormányhatározatok, dollármilliókért gazdát cserélt moszkvai magyar épület – minden együtt van egy kirakatperhez. A magyar vádhatóság bűncselekményt keres ott, ahol a vádlottak szerint csak államközi kényszerpálya létezett.



A magyar EU-elnökség bizonyítványa
 

A magyar EU-elnökség bizonyítványa

Nem bizonyult sikeresnek a bel- és külpolitika mesterséges szétválasztásának elvére épített magyar EU-elnökség. A kormány jogállami hitelességének zuhanása megakadályozta a szakmai-diplomáciai eredmények kibontakozását.


Mikor mond igazat a magyar EU-elnökség?
 

Mikor mond igazat a magyar EU-elnökség?

„A magyar soros elnökség teljes mértékben elkötelezte magát az első európai szemeszter végrehajtása mellett, és üdvözli a Bizottság országspecifikus ajánlásainak mai közzétételét.” – így kezdődik a soros magyar EU-elnökség honlapjára június 7-én kitett közlemény, hozzátéve: „az ajánlások visszajelzésként szolgálnak a tagállamok által javasolt intézkedésekre annak érdekében, hogy koordinált és hatékony gazdasági szakpolitikák szülessenek a gazdasági válságból kivezető, fenntartható gazdasági növekedés felé vezető úton”. Két nappal később már egy ellentétes tartalmú megnyilvánulást lehetett olvasni Matolcsy György levelében.


Bajnai bírálta Orbánékat a versenyképességi paktumból kimaradás miatt
 

Bajnai bírálta Orbánékat a versenyképességi paktumból kimaradás miatt

Minden tagállamnak gondosan mérlegelnie kell saját nemzeti érdekeit, de ezeket az érdekeket jobban szolgálja, ha ott ülünk a tárgyalóasztalnál és szövetségeseket keresünk, mint ha kivonulunk a szobából, és kívülről nézünk be az ablakon. Így kommentálta Bajnai Gordon volt kormányfő egy keddi konferencián Orbán Viktor bejelentését, mely szerint Magyarország nem csatlakozik az eurózóna-országok által kötött, de a közös valutát nem használó tagállamok előtt is nyitva álló, a gazdasági integráció következő fokát előirányzó úgynevezett Európlusz paktumhoz.