A Murdoch-birodalom és a politika
A média és a politika összefonódására világított rá a News of The World brit bulvárlap lehallgatási botránya, a tulajdonos Rupert Murdoch pedig kivételes befolyásának megrendülésével nézhet szembe.
A média és a politika összefonódására világított rá a News of The World brit bulvárlap lehallgatási botránya, a tulajdonos Rupert Murdoch pedig kivételes befolyásának megrendülésével nézhet szembe.
Akár vissza is térhet a francia politikába Dominique Strauss-Kahn volt IMF-vezérigazgató, ha összeomlik az ellene felhozott vád.
Párizs mintha megfeledkezett volna a francia érdekszférának tartott észak-afrikai térségről, ahol heves lázongások folynak. A hibás külpolitikai lépések kormányátalakításhoz vezettek. Közben sokkolta az országot a szélsőjobb előretörése.
Sokkolta és tüntetésre sarkallta az íreket, hogy az államcsőddel fenyegető helyzetben Írország is külföldi hitelre szorul, jóllehet a kormány még a tárgyalás tényét is tagadta.
Megbüntették a cseh választók a megszorításokra készülő, száz napja hivatalban lévő jobbközép koalíciót, amely a helyhatósági után a részleges szenátusi választáson is vereséget szenvedett.
Milibandnak hívják majd a brit Munkáspárt új vezérét. Kérdés, a 45 éves David vagy a négy évvel fiatalabb Ed győz-e.
Megszorításokkal kívánja az államháztartást rendbe tenni a múlt héten bizalmat kapott jobbközép cseh koalíció az ősszel esedékes helyhatósági és részleges szenátusi választás előtt.
A megszorítások és az adóemelések ellenére népszerű Nagy-Britanniában David Cameron konzervatív–liberális demokrata koalíciója, amely azonban nehéz ősz elébe néz.
Elhúzódó kormányalakítási tárgyalásokra számítanak az e heti parlamenti választás után Csehországban. A várható patthelyzetet a kisebb pártok sem tudják feloldani.
Komoly kompromisszumok árán állt fel Nagy-Britanniában a konzervatív–liberális kormány, amely a választási reform és a gazdaság rendbetétele mellett kilátásba helyezte az előző kormány intézkedéseinek felülvizsgálatát.
A második világháború utáni első koalíciós kormány jön létre Nagy-Britanniában, ami a győztes mindent visz elvén alapuló választási rendszert is elsöpörheti.
A Fiat történetének legnagyobb szerkezetátalakításába vágott bele az alapító dédunokája, az elnöki posztot átvevő John Elkann.
Patthelyzetet hozhat a jövő heti országgyűlési választás Nagy-Britanniában, és a mostani szoros helyzetben ráerősíthet a győztes mindent visz elven alapuló voksolási rendszer ellentmondásaira.
Valóságos vállalatbirodalmat épített ki leköszönése óta Tony Blair volt brit miniszterelnök, aki ügyesen kamatoztatja korábbi politikai kapcsolatait.
A Napkirálynak is készített ínyencségeket a francia Dalloyau, amelynek gazdái pénzügyi okokból kénytelenek voltak lemondani a családi tulajdon egy részéről.
Hadjárat folyik Bulgáriában a korrupció ellen, ami nem csupán a szocialisták vezette előző kabinet idején történt ügyeket érinti, elérte a mostani jobbközép kormányt is.
Egyre több, adósságcsapdába került európai kormány kényszerül arra, hogy az államháztartás pozícióinak javítása érdekében piacra dobja azt, ami kimaradt a korábbi privatizációkból.
Az utolsó pontja is megvalósult az 1998-as nagypénteki megállapodásnak a belfasti parlament majdnem egyhangú szavazása nyomán.
A fenntarthatóság, a felelősség, a környezettudatosság immár a divatvilág része, pedig a „bioruhák” igen drágák, és arról is megoszlanak a vélemények, hogy hosszú távon valóban környezetkímélőek-e.
Világhírű kávécéggé a napokban elhunyt Emilio Lavazza irányítása alatt vált a szatócsboltként indult, az 1980-as évekig csak az olasz piacon ismert torinói családi vállalkozás.