szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az első kígyók izmos hátsó lábakkal rendelkeztek és ástak is, de nem a vízből jöttek a szárazra – vélekednek kutatók a Nature magazin legfrissebb számában publikált írásukban.

Az argentin és brazil tudósokból álló kutatócsoport egy Argentinában, Patagóniában talált 65 millió éves kígyócsontvázra alapozza elméletét. Ez az első olyan lelet, ahol a gerincoszlophoz keresztcsont is illeszkedik, ez utóbbihoz pedig lábak kapcsolódnak. A tanyulmány szerzői szerint a kígyók a szárazföldön alakultak ki, és később alkalmazkodtak a vízi életmódhoz. Sebastien Anesteguia és Bernardino Rivadavia nem az első azok sorában, akik a kígyók szárazföldi eredetének elméletét hangoztatják, de ők találtak először bizonyítékot a hipotézisre.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Panoráma Tech

Európa és Amerika szétválásáról mesélő dínóleletek

Portugál paleontológusok az Allosaurus fragilis tucatnyi kövületét találták meg Andresben. Korábban Észak-Amerikában bukkantak rá ugyanerre a fajra, így a leletek pontosabb magyarázatot adhatnak arra, hogyan és mikor alakult ki az óceán, amely elválasztja Európát és Amerikát.

hvg.hu Tech

A kutatók demonstrálták Darwin elméletének helytállóságát

Egy olyan fehérje reprodukálásával, amely már 450 millió éve eltűnt a földről, tudósok először rekonstruálták azt a modellt, ahogy az evolúció előrehaladt korszakokon keresztül újrafelhasználva és módosítva a meglévő molekulákat.

MTI Tech

Az amerikaiak fele nem hisz Darwinnak

Az Egyesült Államokban újult erővel tört ki a vita az élővilág evolúciós fejlődéstörténete és az isteni teremtés szószólói között.