szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Tiltott szerencsejáték gyanújába keveredhet a Second Life kaszinói miatt a Linden Lab, az internetes világépítő játék üzemeltetője, a cég ezért meghívta az amerikai Szövetségi Nyomozó Hivatal (FBI) képviselőit, hogy nézzenek körül a virtuális játékbarlangokban.

   
Több száz kaszinó közül válogathatnak a Second Life (Második élet) játékosai. A kaszinótulajdonosok adatai szerint a három legnagyobb havonta 270 ezer forintnak megfelelő nyereséget termel. 
   
Ügyvédek szerint azonban a kaszinók működése minden valószínűség szerint nem felel az internetes szerencsejátékot tiltó, tavaly hatályba lépett törvénynek, és az 1970-ben az illegális szerencsejáték elleni küzdelem részeként elfogadott törvény előírásainak sem.
   
Az észak-karolinai Linden Lab szerint hiányoznak az egyértelmű irányelvek, nem világos, hogy a cég mennyiben felelős a Second Life-ban indított vállalkozások tevékenységéért, és perbe foghatják-e tiltott szerencsejáték miatt. 
   
A Second Life fenntartója ezért felkérte a szövetségi rendőrség szakértőit, hogy látogassanak el a vállalathoz és vizsgálják meg a kaszinók működését. A Die Welt című német napilap honlapján megjelent cikk szerint az FBI és az eészak-karolinai ügyészség egyelőre nem kommentálta az ügyet. 
   
A Second Life egyébként az egyik legnépszerűbb internetes szerepjáték. A nyugati fogyasztói társadalmat szimuláló virtuális világot a játékosok építik. Vállalkozásokat indítanak, adnak-vesznek mindent, amit csak lehet, meggazdagodnak, vagy éppen tönkremennek, a Linden dollár, a helyi valuta pedig valódi pénzre is átváltható. A 2003-ban bemutatott játék népszerűségét jól mutatja, hogy az "első világ" több bankja és egyéb cége nyitott már képviseletet benne.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!