szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Conficker féreg már hetedik hónapja őrzi vezető helyét a magyarországi vírustoplistán. A felhasználók többsége nem törődik túlságosan a vírusirtó és a Windows frissítéseivel - nagy hiba.

A Magyarországon terjedő számítógépes vírusok toplistájának első helyén 2009. október óta a Conficker féreg tartja. Az operációs rendszer frissítéseinek hiányát, a gyenge admin jelszavakat és az automatikus futtatás lehetőségét kihasználva terjed -  áll az ESET közleményében.

Más országokban hasonló a helyzet: a Conficker Angliában, Finnországban és Németországban is hónapok óta az első helyen áll a vírustoplistákon. Ha figyelembe vesszük, hogy a vírusirtó cégek és a Microsoft hány figyelmeztetést, technikai útmutatót és frissítést adtak ki az elmúlt fél évben, csak az a kép rajzolódhat ki ebből, hogy a felhasználók jelentős hányadát egyáltalán nem érdekli a számítógépe biztonsága. Ha Ön nem tartozik közéjük, és kíváncsi a részletekre, olvassa el a techline.hu cikkét!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Ezt nem lájkoljuk: támadás a Facebook felhasználók ellen

A Facebookon egyre gyakrabban bukkannak fel ugyanazt a trükköt használó alkalmazások, amelyek a böngészők same origin policy-jébe (SOP), és a Facebook fejlesztői interfészébe épített védelmeket nem feltörik, hanem egyszerűen megkerülik - méghozzá a felhasználó segítségével. Ezúttal a like funkcióval éltek vissza - 24 órán belül kétszer is.

hvg.hu Tech

Egy százalékponttal kevesebb illegális szoftver itthon

A BSA és az IDC tanulmánya szerint Magyarországon a személyi számítógépekre illegálisan telepített szoftverek aránya 2009-ben 1 százalékponttal csökkent, és jelenleg 41%-ot tesz ki. Ezeknek az illegális szoftvereknek a becsült kereskedelmi értéke mintegy 113 millió dollár

MTI Tech

Kevesli az EU az adatvédelmet a Facebookon

Tiltakozik az Európai Unió a Facebooknál a közösségi portál rendszerének módosításai miatt, amelyek lehetővé teszik a felhasználók profiljaiból származó egyes adatok szélesebb körű közzétételét.

hvg.hu Tech

Egy évtizedes az ILOVEYOU

Korábban is írtak már vírusokat, de a szakemberek soha nem láttak azelőtt ilyen rosszindulatú és gyorsan terjedő verziót.

hvg.hu Tech

Windowsos belépés arcfelismeréssel

Ha otthoni, webkamerával rendelkező Windowsunkat több családtag is használja, a jelszavas védelem helyett meg lehet próbálkozni az arcfelismeréses beléptetéssel. Így a család bármely tagja azonnal beléphet a rendszerbe, ha a gép elé ül.

hvg.hu Tech

IWF: nagy üzlet a gyermekpornográfia

Világszerte mintegy 450 nagyobb bűnszervezet tesz szert jövedelemre szexuális zaklatás kiskorú áldozatairól készített felvételek eladásából – áll a brit Internet Watch Foundation tanulmányában. Ebből az is kiderül, hogy átlagosan havi 55 fontért (kevesebb mint 18 000 forint) juthatnak az előfizetők perverz fotókhoz és videókhoz.