szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Két budapesti cégnél foglalt le számítógépeket szoftverkalózkodás miatt a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága (VPOP), az egyiknél az illegális kereskedelem gyanúja is felmerült - közölte a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület.

A vámosok az elmúlt hetekben két fővárosi cégnél derítettek fényt kalózszoftverek használatára, ezért mindkét társaság ellen büntetőeljárást kezdeményeztek. Az előzetes kalkulációk szerint az egyik cégnél milliós nagyságrendű jogsértést tártak fel, és a másik, csak néhány számítógéppel rendelkező társaság is jelentős értékben alkalmazott illegális szoftvereket a méretéhez képest. Az ellenőrzött cégek számítógépeit lefoglalták.

A VPOP mindkét ügyben egy hazai fejlesztésű navigációs szoftver illegális verzióit, valamint jogellenesen használt szoftvereket foglalt le. Az egyik cég esetében az illegális kereskedelem gyanúja is felvetődött.

A közlemény szerint a jogvédő szervezetekkel való együttműködés és a szoftverkalózkodás felismerését segítő oktatások eredményeként a vámosok kiemelt figyelmet fordítanak az illegális szoftverhasználat felderítésére. Az illegális szoftverek nemcsak a szoftvercégeknek okoznak kárt, hanem az ország gazdaságának is.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Jobbik: nyomozás indult a választási szoftver ügyében

A Jobbik arról kapott tájékoztatást a Budapest Rendőr-főkapitányságtól (BRFK), hogy számítástechnikai rendszer és adatok elleni bűncselekmény gyanúja miatt nyomozás indult a választási rendszer szoftverének ügyében – közölte a párt.

hvg.hu Tech

Egy százalékponttal kevesebb illegális szoftver itthon

A BSA és az IDC tanulmánya szerint Magyarországon a személyi számítógépekre illegálisan telepített szoftverek aránya 2009-ben 1 százalékponttal csökkent, és jelenleg 41%-ot tesz ki. Ezeknek az illegális szoftvereknek a becsült kereskedelmi értéke mintegy 113 millió dollár

hvg.hu Új technológiák

Használt szoftver használata

Magyarországon a legutóbbi időkig a kereskedelmi szoftverek beszerzésének egyetlen módját a hagyományos gyártói (viszonteladói) értékesítés jelentette. Mára azonban változott a helyzet, így érdemes odafigyelni az egyre népszerűbb használtszoftver-kereskedelemre.