Ha gyorsan osztogatni kezdene a kormány, elfelejtenék a választók az elmúlt három évet?
Közeledik a választás, itt az idő, hogy a kormány valahogy jónak mutassa a gazdaság helyzetét. De van ennek bármi értelme?
Emléktáblát avattak az Egyesült Államok parlamentjét, a Capitoliumot rabszolgák tiszteletére szerdán az épületben.
A Capitolium 1793 és 1800 között épült verejtékes munkával. Számos rabszolga dolgozott az építkezésen, de munkájukért pénzt csak gazdáik kaptak: havonta 5 dollárt.
"Képzeljük el, milyen nehéz munka volt cipelni, faragni a köveket ismerve Washington füllesztő nyarait, fogcsikorgató teleit, néha még a legkeményebb fagyban is mezítláb dolgozva" - mondta az emléktábla leleplezésének ünnepségén John Lewis demokrata párti képviselő, annak a kongresszusi munkacsoportnak a vezetője, amely megpróbálta kideríteni, mennyi részük volt rabszolgáknak a munkában.
A kutatások szerint naponta 12 órát kellett dolgozniuk hetente hat napon át. A szövetségi kormányzat a környék rabszolgatartóitól bérelte a fekete munkásokat. Nők és gyerekek is dolgoztak az építkezésen, ők agyagot égettek ki. "Legalább halálukban megpróbálunk némi tiszteletet adni az itt dolgozó rabszolgák emberi méltóságának, ha már életükben kegyetlenül megtagadták ezt tőlük" - mondta Mitch McConnell, a szenátus republikánus párti vezetője.
Közeledik a választás, itt az idő, hogy a kormány valahogy jónak mutassa a gazdaság helyzetét. De van ennek bármi értelme?
A filozófus nem hiszi, hogy Magyar Péter a liberális demokrácia helyreállításának bajnoka lesz.
Május vége óta többször is el kellett halasztani a misszió indítását.
Sőt, ennél is nagyobbak lehettek az elbocsátások.
Szívbillentyű-megnagyobbodása volt a politikusnak.
Az egykori teniszező abban sem biztos, hogy egyáltalán beengednék az országba.
A főpolgármester szerint nagyon hiányzott a fővárosnak az a 10 milliárd, amit most visszakapnak.
Felszólította Tel-Aviv és Haifa lakóit, hogy hagyják el a térséget.
A volt államfőt arról is kérdezték, mi volt a legnehezebb feladata.