Így is van élet a halál után

Ezekben a napokban gyakrabban gondolunk eltávozott szeretteinkre, ilyenkor szinte mindenki ellátogat a temetőkbe. Miért pont az AR (kiterjesztett valóság) maradna ki ebből?

  • hvg.hu hvg.hu
Így is van élet a halál után

Bár a nyugati kultúrában sokkal szemérmesebben kezelik az elmúlás tényét, mint Keleten, azért rendre megjelennek olyan technikai újdonságok, amelyek a halállal kapcsolatosak. Be lehet már állítani, mi történjen Gmailünkkel a halálunk után, de van már különleges digitális temető is

Íme egy újabb, a témába vágó érdekesség: a Digital Memorial szolgáltatása, illetve appja egészen új értelmet ad a halottunkról történő visszaemlékezésnek. Ha az appot letöltjük okostelefonunkra, majd a készüléket a sírkőre irányítjuk, elindul egy fényképes, videós megemlékezés az elhunytról, attól függően, hogy a család korábban mit állított össze és mit töltött fel.

Mindehhez nincsen szükség QR-kódra (korábban már volt ilyen megoldás) vagy bármiféle jelre a sírkövön, az app a nevet és az évszámokat azonosítja.

A család eldöntheti, hogy nyilvánossá teszi-e az eltávozott élettörténetét, vagy inkább jelszóval védi. Az appon belül lehetőség van az adatok szerkesztésére, módosítására is.

Az Otthon Start hitel tényleg a csalárd osztogatás állatorvosi lova

Az Otthon Start hitel tényleg a csalárd osztogatás állatorvosi lova

Hangulatjavító intézkedések özönét zúdítja a kormány a választókra a Pride után, de még a támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja. Hogyan járhatnak jól a magas jövedelműek az új kedvezményes hitellel? Miért maradnak ki a közszféra dolgozói ebből az osztogatásból is? Mi történne, ha nálunk is lengyel mintára emelnék a nyugdíjakat? Három szakértőt kérdeztünk.