Így is van élet a halál után

Ezekben a napokban gyakrabban gondolunk eltávozott szeretteinkre, ilyenkor szinte mindenki ellátogat a temetőkbe. Miért pont az AR (kiterjesztett valóság) maradna ki ebből?

  • hvg.hu hvg.hu
Így is van élet a halál után

Bár a nyugati kultúrában sokkal szemérmesebben kezelik az elmúlás tényét, mint Keleten, azért rendre megjelennek olyan technikai újdonságok, amelyek a halállal kapcsolatosak. Be lehet már állítani, mi történjen Gmailünkkel a halálunk után, de van már különleges digitális temető is

Íme egy újabb, a témába vágó érdekesség: a Digital Memorial szolgáltatása, illetve appja egészen új értelmet ad a halottunkról történő visszaemlékezésnek. Ha az appot letöltjük okostelefonunkra, majd a készüléket a sírkőre irányítjuk, elindul egy fényképes, videós megemlékezés az elhunytról, attól függően, hogy a család korábban mit állított össze és mit töltött fel.

Mindehhez nincsen szükség QR-kódra (korábban már volt ilyen megoldás) vagy bármiféle jelre a sírkövön, az app a nevet és az évszámokat azonosítja.

A család eldöntheti, hogy nyilvánossá teszi-e az eltávozott élettörténetét, vagy inkább jelszóval védi. Az appon belül lehetőség van az adatok szerkesztésére, módosítására is.

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.