szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Több online szolgáltatáshoz is fordulhatunk, ha arra vagyunk kíváncsiak, vajon valós e-mail címet kaptunk-e valakitől.

Nehéz eldönteni egy minden szempontból szabályosnak tűnő e-mail címről, hogy vajon tényleg valódi-e. A neten jó pár szolgáltatás segít ennek tisztázásában – ezek közül mutatunk most hármat.

Százszázalékos megbízhatóságot persze ne várjunk tőlük, hiszen az eredmény a levelezőszerver konfigurálásától is függ. Egy rossz e-mail címre utaló eredmény birtokában érdemes akár több szolgáltatásnál is próbálkozni.

Smart-IP

Az oldalt felkeresve egyszerű a dolgunk, be kell írnunk a keresőmezőbe a vizsgálandó e-mail címet, majd a Check gombra kell kattintanunk. A szolgáltatás maga is utal arra, amit korábban említettünk, azaz nem vállal teljes körű garanciát az eredményre, azonban a gmailes és a hotmailes címekkel megbízhatóan dolgozik.

Verify email

Hasonlóan egyszerű felület fogad a Verify email oldalon is, és itt is az a dolgunk, mint ami az előbb: a keresőmezőbe írjuk be a mailcímet, majd kattintsunk a Verify gombra.

Az eredményt gyorsabban megkapjuk, mint az előző esetben, sőt még a lekérdezés menetét is megszemlélhetjük. Sajnos azonban ez a szolgáltatás egy létező t-online-os mailcímet rossz címnek kiáltott ki, míg előbbi társa jónak ítélte azt.

MailTester.com

Nagy csodákra itt se számítsunk, de legalább a külsejében dizájnosabb ez a felület, mint a másik kettő. A keresőmezőbe kell bebillentyűznünk az e-mail címet, majd a Check addressre kell kattintanunk.

Itt is tájékoztatást kapunk a lekérdezés részleteiről, és attól függően, hogy valós-e avagy hamis a mailcím, zölddel, illetve pirossal jelenik meg az eredmény. Van még egy harmadik szín is: a sárgát akkor használja a szolgáltatás, ha nem tudta értelmezni a levelezőszerver válaszát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!