A gyüttmenteket megállíthatja az önazonossági törvény, de a lakások értékcsökkenését nem
Az ingatlanvásárlást nehezíti, valós pozitív hatása viszont valószínűleg nem lesz a települések önazonosságát védeni hivatott szabályozásnak.
Új videóelőzetest tett közzé a csernobili atomkatasztrófa 30. évfordulójának alkalmából az esemény következményeit virtuális valóságban átélhetővé tévő stúdió.
A javában készülő, a Kickstarteren most megtámogatható Chornobyl360 nevű szoftver valahol a dokumentumfilm és a videojáték határán mozog. Az edukációs céllal készülő programban a csernobili atomerőmű belsejét, a tiltott zónát és a környéket lehet majd bejárni. Mivel ehhez 360 fokos felvételeket készítenek, egy virtuális valóság (VR) szemüveget felvéve az ember úgy érzi majd, mintha ott járna a helyszínen – úgy járhatja majd be a helyszíneket, ahogy ő akarja. A felvételeket a kontextushoz illő, megborzongtató hanghatások és a környék jelenlegi lakóinak személyes történetei teszik majd még életközelibbé.
Az eredetileg a 30. évfordulóra tervezett indulást a projekt készítői júniusra halasztották. Kiadtak viszont ma egy új trailert, érdemes megnézni, sokat elárul a program várható hangulatáról. 360 fokos videóról van szó, így a lejátszóablak bal felső sarkában lévő gomb segítségével egy kicsit már most is körülnézhet a helyszíneken.
Az ingatlanvásárlást nehezíti, valós pozitív hatása viszont valószínűleg nem lesz a települések önazonosságát védeni hivatott szabályozásnak.
Kigyulladt egy kioszk, a tűz átterjedt a kis boltokra, ahol egymás után robbantak fel a túlhevült gázpalackok.
Tusványoson Semjén beszélt Majkáról és arról is, mire számít, ha esetleg hatalomra kerülnek Magyar Péterék.
Témák és vélemények a világlapokból.