szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A pilóta nélküli rendszerek gyorsabbak, mint a rendes szállítóeszközök, ami nagy előny egy járvány idején.

A virginiai Innovációs Technológiai Központ (CIT), a UPS drónkiszállító leányvállalata, a UPS Flight Forward (UPSFF), valamint a DroneUp és a Workhorse Group dróntechnológiával foglalkozó vállalatok közösen tesztelik, miként segíthetik a pilóta nélküli légi rendszerek az egészségügyi dolgozókat a koronavírus elleni küzdelemben.

Az egészségügy világszerte versenyt fut az idővel, hogy megfékezzék a vírust és életeket mentsenek. A kormányzatok és az egészségügyi szakemberek olyan technológiai megoldásokat keresnek, melyek felgyorsíthatják a betegek tesztelését és kezelését. A szakértők az autonóm drónokban látják a probléma kezelésének egyik módját.

Ezek az eszközök emberi beavatkozás nélkül juttatják célba az egészségügyi szállítmányokat.

“Korábbi drónprogramjainkból már tudjuk, hogy a hatékonyan szervezett drónos egészségügyi termékkiszállítás jóval gyorsabb, mint a hagyományos közúti szállítás. A drónok mindemellett csökkenthetik a kontaktust mind a laboratóriumi minták, mind az egészségügyi termékek szállítása során” – mondta Scott Price, a UPS stratégiai igazgatója.

UPS

Az együttműködésben résztvevő partnerek háromnapos tesztsorozatot végeztek a Virginia állambeli Lawrenceville jelenleg üresen álló St. Paul's College főiskolai kampuszán. A létesítmény biztonságos, ugyanakkor összetett közösségi teret biztosított a kísérletekhez. A tesztek a lakossági és kereskedelmi területekre való kiszállításra fókuszáltak, miközben a következőkre igyekeztek választ adni:

  • hogyan lehet biztonságosan üzemeltetni a drónokat a jelen helyzetben a meglévő technológiák, szabályok és személyi és környezeti megkötések között,
  • milyen légtér- és üzembiztonsági előírások szükségesek a magasfokú, biztonságos kapacitáskihasználás érdekében,
  • milyen folyamatok, előírások és képzések szükségesek a hatékony és biztonságos kiszállítás érdekében a nap bármely szakában,
  • továbbá milyen szabályozásbeli változtatások javasolhatók, amelyek előmozdítanák a drónok használatát.

A szimulációk során összegyűjtött adatok és javaslatok a fehérházi döntéshozók elé kerülnek, ők határozzák majd meg, miként támogathatják (ha támogathatják) a drónoperátorok a vészhelyzeti ellátást és a betegek kezelését.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!