szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Facebook a TextStyleBrush nevű technológiája több szempontból is hasznos lehet, ám félő is, hogy lesznek, akik visszaélnek a kézírás "lemásolásával".

Ami a videók esetében a deepfake technológia, az lehet a jövőben a kézírás számára a TextStyleBrush. A mesterséges intelligenciára támaszkodó megoldást a Facebook dolgozta ki, a lényege pedig, hogy az algoritmus egyetlen képre nézve képes lehet leutánozni az ott látott írott szöveget.

Ilyen megoldást már korábban is láthattunk, a Facebook azonban azt állítja, az általa készített algoritmus fejlettebb: a kevésbé jó háttérrel vagy épp szögből fotózott képekről is képes levenni egy betűtípust, és önálló szöveget kreálni a segítségével. Az algoritmus egész egyszerűen megpróbálja szétválasztani a szöveget a háttértől.

Facebook

Ahogy az a fenti képen is látható, az eredmény még nem tökéletes. Ám nem szabad elfelejteni, hogy a deepfake videók esetében sem volt az az elején, mostanra viszont igen profi hamisítványok készíthetők a segítségével.

A Facebook szerint egyelőre például a színes szövegekkel nem nagyon tud mit kezdeni a rendszer. A cég ugyanakkor mindenki számára elérhetővé tette a projekt kutatási eredményét, hogy a közösséggel együtt finomítsa a technológiát.

A megoldás sok szempontból lehet hasznos: az ember készíthet vele saját betűtípust, de akár a fordítóprogramok hatékonyságát is javítani lehet vele. A cég ugyanakkor úgy látja, a legfontosabb, hogy úgy kezeljük ezt, hogy az előnyeit anélkül tudjuk kihasználni, hogy valaki visszaélne a TextStyleBrush-sal.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!