Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Microsoft előzetesen már több technológiai szaklapnak is odaadta a Windows 11-et, hogy a megjelenés előtt próbálják ki az operációs rendszert. Az összegzésekből válogattunk.
Hosszú várakozás után a Microsoft augusztus végén jelentette be, mikor teszi elérhetővé az új operációs rendszerét, a Windows 11-et. A redmondi cég választása az október 5-i dátumra esett, és 2022 közepéig minden olyan felhasználó megkapja majd, aki jogosult lesz a frissítésre.
A Microsoft magyar idő szerint október 5-én hajnalban ki is adta az új operációs rendszert. Bár ezt nem mindenki kapja meg egyszerre, a Microsoft előzetesen már több külföldi technológiai szaklapnak is odaadta a Windows 11-et, hogy próbálják ki azt, és mondjanak róla véleményt.
Az Engadget beszámolója szerint a Windows 11-ben a legnagyobb "kényelmetlenséget" az új Tálca és az új Start menü jelenti – ha az új elrendezést valaki megszokja, gyakorlatilag ugyanúgy fogja tudni használni az operációs rendszert, mint a Windows 10-et. A lap szerint a Windows 11-ről éppen ezért az sem mondható el, hogy akkora újdonság lenne, mint amekkora a Windows 10 volt.
A The Verge egy videót készített arról, milyen is az új operációs rendszer, és egy cikk is született a szoftverről. Ez utóbbi szerint a Windows 11-ben nincs olyan jelentős változás a Windows 10-hez, ami miatt megérné azonnal frissíteni a rendszert. A Microsoft ugyanakkor olyan változásokat eszközölt a fejlesztés során, amitől könnyebbnek és modernebbnek érezhető a program.
A PC Gamer újságírója egy héten át tesztelte a rendszert, és nagyjából úgy látta, ahogy a többi tesztelő is: a rendszer olyan, mint egy új köntösbe öltöztetett Windows 10. A tesztidőszak alatt egyszer sem fagyott le vagy omlott össze a Windows 11, ami alapján úgy tűnik, egy stabil rendszert kapnak a felhasználók.
A TechRadar újságírója pedig szintén a külső változásokat emelte ki. Az új dizájnnak köszönhetően az alkalmazásokat megtalálni és telepíteni is könnyebb lesz. A lap szerint a Widgetek jól működnek, a táblagépes üzemmód azonban nem működik olyan simán, mint ahogy azt elsőre várta a tesztelő.