szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az Egyesült Államok szabadalmi hivatala végre zöld utat adott egy szabadalomnak, amelyik megmutatja, hogy az Apple nagyon is komolyan gondolja belépését az összehajtható eszközök világába.

Ha ma összehajtható telefonról beszélünk, akkor csakis androidos (elsősorban Samsung) eszközre gondolunk, az Apple ugyanis nem ült fel erre a vonatra, legalábbis eddig. Ez persze nem jelenti azt, hogy házon belül ne foglalkoznának az ötlettel (Cupertinóban is tudják, hogy ez a jövő), és egy szabadalom, amelyről a Patently Apple ír, csak megerősíti ezt.

Az Egyesült Államok Szabadalmi és Védjegyhivatala által jóváhagyott szabadalom egy öngyógyító tulajdonságokkal rendelkező réteget tartalmazó iDevice-ot mutat be, azaz ez lehet iPhone, iPad vagy akár Mac gép is. Viszont az elektronikus eszköz esztétikai megjelenésének javítása érdekében kívánatos a kis sérülések minimálisra csökkentése, és épp emiatt tartalmazhat a kijelző fedőrétege öngyógyító anyagréteget.

USPTO

Az öngyógyító réteg segíthet eltüntetni a kisebb karcolódásokat, horpadásokat. Ez azért nagy szó, mert a hajtható telefonoknál használt rugalmas anyagok érzékenyek a karcolódásra. Ebben a rétegben spontán gyógyulás is bekövetkezhet, ilyenkor a bevonat anyaga magától is kitöltheti a horpadást, de külsőleg alkalmazott fény, elektromos áram, hő vagy más típusú inger is elindíthatja vagy felgyorsíthatja a folyamatot.

A Samsung jelenleg úgy próbálja ellensúlyozni a tartóssági problémát, hogy a rugalmas anyagokat a lehető legkeményebbé teszi, ezzel ellensúlyozza a véletlenszerű karcolások lehetőségét. Ezzel szemben az Apple nem azon dolgozik, hogy a kijelzőt tegye karcállóvá, hanem kidolgoz egy módszert a karcolások utólagos minimalizálására. Ezzel megőrzhető a kijelző maximális rugalmassága, ami hozzájárul az összehajtható eszközök rettegett „gyűrődésének” elkerüléséhez.

Betört a telefonja kijelzője? Nem indul a laptop? Olcsón is megúszható, csak időben kell lépni

Egy húszezer forintos mobilnál is rosszul tud esni, ha elromlik, betörik a képernyője vagy ellopják a készüléket. A drágább telefonok, laptopok és háztartási gépek esetén pedig még többet kell ilyenkor fizetni a javításra vagy pótlásra. Olcsóbb megoldás van, a mobilszolgáltatóknál és az elektronikai áruházláncoknál is. Egy feltétele van csak: magunk ellen kell fogadni.

Egyébként még évekkel ezelőtt az LG is kitalált, sőt meg is valósított egy „öngyógyító” módszert, az LG G Flex2 hátoldala is kijavította a kisebb sérüléseket.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!