szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Újabb hangokat észleltek abban a térségben, ahol a vasárnap eltúnt Titan kutatóhajót keresik, de van, aki kételkedik, hogy tőlük származna a zaj. A becslések szerint már 10 óránál is rövidebb időre elegendő levegőjük maradt.

Újabb gyanús hangokat hallottak a Titan merülőhajó után kutató egységek – jelentette a BBC. Az ügyben helyi idő szerint szerda késő éjjel tájékoztatást nyújtó amerikai parti őrség szerint még mindig nem tudják, hogy vajon ezek a merülőhajóból származnak, de folytatják a kutatást, amelyet ki is terjesztettek.

A hajóval vasárnap szakadt meg a kapcsolat, miközben a Titanic roncsai felé ereszkedett lefele. Hogy ki van a fedélzeten, és mekkora feladat áll a hatóságok előtt, arról alábbi cikkünkből mindent megtudhat.

A lehetetlent kell most teljesíteni, hogy ki tudják menteni a Titanic roncsaihoz indult turistákat a Titan tengeralattjáróból

Valószínűleg 3800 méteres mélységből kellene kimenteni azt az öt embert, akik a Titanic roncsaihoz indultak és a Titan nevű tengeralattjáró fedélzetén rekedtek a vízfelszín alatt. Az eddigi legmélyebb mentést 480 méteren sikerült elvégezni, 50 évvel ezelőtt. Emberi számítások szerint legfeljebb péntekig van ideje a mentőcsapatnak véghezvinni a lehetetlent.

David Marquet az amerikai haditengerészet egyik nyugdíjas búvárja úgy véli, hogy a szerdán észlelt hangok akár természetes eredetűek is lehetnek, és jelezte,

Talán nem véletlen egybeesés, hogy újabb zajokat hallunk, miközben egyre több hajó érkezik és csatlakozik a mentéshez.

Marquet százados szerint a legénység túlélési esélyei alacsonyak, de némileg javul, hogy úton vannak a helyszínre a kiemelését lehetővé tévő berendezések, igaz előtte meg kell találni őket.

A Titan után kutató amerikai parti őrség járőrei sem tudják, hogy mik lehetnek a radarok által észlelt különös hangok

A hatóság folytatja a merülőhajó felkutatását, miközben vészesen fogyhat a Titánon az oxigén.

A kutató-mentő akció – amihez már a kanadai parti őrség C-130-as repülője is csatlakozott, amelyből hangdetektáló bójákat dobnak a vízbe – jelenleg az amerikai Connecticut állam területének kétszeresén zajlik, az óceán 4 kilométeres mélységéig. A kanadai parti őrségen kívül további hajók, és robot-tengeralattjárók is beszálltak az akcióba.

A parti őrség reménykedik a sikerben, jóllehet mára már kevesebb mint 10 óriányi oxigén állhat a merülőhajó ötfős legénysége rendelkezésére.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!