Egy töltéssel 14 napon át bíró új okosóra, 31 órán át szóló fülhallgató és szemüveg is érkezett a Huaweitől

Több új termék is a boltok polcaira kerül hamarosan a Huawei-től: a GT4 okosórák mellett a MatePad 11.5-inch PaperMatte Edition is érkezik, valamint a FreeBuds Pro 3 fülhallgató és az Eyewear 2 okosszemüveg is.

  • hvg.hu hvg.hu
Egy töltéssel 14 napon át bíró új okosóra, 31 órán át szóló fülhallgató és szemüveg is érkezett a Huaweitől

A Huawei egy barcelonai eseményen lerántotta a leplet a legújabb, Watch GT4 okosóráiról, melyek 41 és 46 mm-es változatban kerülnek a boltok polcaira. A két óra nem csak méretében, megjelenésében is eltér kissé: míg a kisebb modell a nőies, letisztult vonalat képviseli, és kissl a Samsung óráit idézi, a nagyobb már a hagyományos, neves óramárkák formavilágát adja vissza.

Túl a méret- és megjelenésbéli különbségeken, az órák üzemidejét tekintve még nagyobb a különbség:

míg a 46 mm-es variáns figyelemre méltó, akár 14 napos üzemidőt tudhat magáénak, a kisebbnél ez már csak 7 nap.

Ez mindkét méret esetében 20 százalékkal hosszabb üzemidőt jelent a korábbi modellekhez képest.

A kijelzők mérete 1,43 és 1,32 hüvelyk, a technológia és a felbontás azonban már azonos: az AMOLED panelek 466 x 466 képpontból állnak.

Huawei

A TruSeen 5.5+ rendszer fedélzetén megérkezett a TruSleep 3.0, mely alvásmonitorozást is hoz: ez figyeli az alvási ciklusunkat, és segít az alvási szokásaink javításán is – nem mellesleg figyelmeztet is az óra, ha alvás közben légzési problémákat azonosítana.

A menstruációs ciklus követésében is ügyesebb lett az új órapáros, a gyártó állítása szerint 15 százalékkal nagyobb pontossággal tudja előre megmondani a menstruáció első napját a többi hasonló okosórához képest.

A szabadtéri sportok terén is ügyesebb lett a GT4-széria, még pontosabb lett a pozicionálás, még magas épületek között is. Összességében már több mint 100 sportot ismernek az órák, megjelent az e-sport monitorozása is.

Huawei

A Huawei Watch GT4 természetesen androidos és iOS-es készülékekkel is képes működni, és lehet integrálni a népszerűbb sport- és közösségimédiás alkalmazásokkal is, ahogyan a Bluetooth-on keresztüli hívás is lehetséges – tehát a csatolt okostelefonon keresztül tud hívást indítani vagy fogadni az október 4-tól megvásárolható két óra.

Az órák ára nagyban függ a választott szíjtól, de a legegyszerűbb konfigurációban mindkettő 250 euróról, azaz körülbelül 96 ezer forintról indul – de áfával vélhetően ennél még valamivel magasabb lesz a hazai ár, amelyről a magyar kéviselet egyelőre nem adott információt.

Az órák mellett megérkezett a Huawei MatePad 11.5-inch PaperMatte Edition táblagép is, mely a gyártó ígérete szerint egy olyan új képernyőtechnológiát vonultat fel, amely papírszerűbb élményt kínál, kevésbé tükröződik és a szemet is kíméli, továbbá természetesebb írásélményt is eredményez az új M-Pencil tollal.

Huawei

Egy 11,5 hüvelykes, TFT-panelt kapunk 1440x2200-as felbontással és 120 Hz-es képfrissítéssel. A képernyő alatt egy egyedi, 4G Snapdragon 7 Gen chipset lapul 8GB RAM és 256 GB tárhely társaságában. A hátlapon egy 13, az előlapon pedig egy 8 megapixeles kamerát kapunk.

A 7700 mAh-s akkumulátor 22,5 wattal tölthető USB-C-vel, és a HarmonyOS 3.1-et futtatja a készülék, mely szeptember 19-től lesz megvásárolható 500 eurós, azaz körülbelül 192 ezer forintos áron. Magyar árról és megjelenésről itt sem tudni.

Több ponton megújult elődjéhez képest a FreeBuds Pro 3 vezeték nélküli fülhallgató is, mely tisztább magasabb hangokat kínál és több új kodeket is támogat, mint az LDAC és a L2HC 2.0.

Huawei

Javítottak a zajszűrésen és a mikrofonon is, és 31 órán át lehet vele egy töltéssel zenét hallgatni. Az új fülest október 11-től lehet beszerezni 200 eurós, azaz körülbelül 77 ezer forintos áron. Hogy itthon hány forint lesz az árcédulán, az nem ismert.

Végül, de nem utolsó sorban a Huawei Eyewear 2 okosszemüveget is bemutatta a Huawei, mely a beépített hangszóróival 11 órán keresztüli zenehallgatást is lehetővé tesz, a Zeiss-lencsék pedig cserélhetőek.

Huawei

A szemüveg kerete titániumból van, és csak 4,7 grammot nyom – irányítani pedig az ezen lévő érintős vezérlőkkel lehet.

A szemüveget október 18-tól lehet megvásárolni, 300 eurós, azaz elvileg 115 ezer forintos áron, de nagyon könnyen elképzelhető, hogy az eszközből nem kerül a magyar piacra.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.