szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Írhat egy gyártó azt, amit akar a telefonjáról, sokan – jogosan – csak a személyes tapasztalatoknak, esetleg a mások által végzett teszteknek hisznek. A OnePlus első összehajtható telefonja is átesett egy brutális megmérettetésen. Az eredmény sokakat meglepett.

A legújabb eszköz, amely a JerryRigEverything YouTube-csatorna immár hagyományosnak mondható tartóssági tesztjén átesett, a OnePlus Open, a OnePlus első összecsukható okostelefonja. Vannak, akik azt állítják, jelenleg ez a legjobb hajtható telefon, de persze nem csupán ezért fontos a OnePlus számára, hogy miként szerepel a készülék az elismert tortúrateszten.

Azt az Android Central is megjegyzi, hogy mivel a OnePlus kölcsönzött néhány technológiát az anyavállalattól, az Oppótól, előnyben van a többi első generációs összehajtható eszközhöz képest. Az is tény, hogy a OnePlus Open csupán IPX4 vízállósági besorolással rendelkezik, és bizony egy zsanérral és egyéb mozgó alkatrészekkel rendelkező telefonnál aggályos lehet, hogy nincs tanúsított védelem a por behatolása ellen, ami egy. A „4” ebben a besorolásban azt is jelzi, hogy a OnePlus Open fröccsenésálló, és nincs védve a víz alá merítés ellen. Ezért is fontos, hogy a OnePlus Opennek sikerült túlélnie Zack Nelson fárasztó tartóssági tesztjét, amit a Galaxy Z Fold5 is túlélt, viszont a Pixel Fold meghibásodott.

A tortúra a karcolási teszttel kezdte, amelynek során az Open a külső kijelzőn más okostelefonokkal egyenrangú teljesítményt nyújtott. A Mohs-féle keménységi skála 6-os szintjén kezdett karcolódni, a mélyebb barázdák a 7-es szinten jelentek meg. A belső képernyőt műanyag védőburkolat fedi, amely már a 2-es szinten karcolódik és a 3-as szinten kap mélyebb barázdákat, amihez elég egy köröm is, de ez a többi hasonló telefonnál is így van.

Mint említettük, a OnePlus Open nem rendelkezik hivatalos porvédelemmel, mégis túlélte a portesztet. A teszt során Nelson szennyeződést és törmeléket szórt szét a telefonon és a zsanérban, majd megvizsgálja, hogy a csuklópánt és a kijelző megfelelően működik-e. És működött.

YouTube/Zack Nelson

Az égetéses teszt során a külső kijelző körülbelül 25 másodpercig érintkezett nyílt lánggal, és csak azután kezdtek kifehéredni a pixelek – ez az OLED képernyők szokásos viselkedése. A belső panel műanyag képernyővédő fóliája azonban körülbelül öt másodperc alatt megég.

A legfontosabb teszt persze, különösen egy összehajtható telefonnál, minden bizonnyal a Nelson-féle hajlítási teszt. Ennek sikerült már félbe törnie nem összecsukható telefonokat, és például tönkretette a Pixel Foldot. A OnePlus Opent azonban nem sikerült megtörni. A csuklópánt 180 fokot meghaladóan meghajlott, kissé kinyújtva a műanyag kijelzőt, viszont továbbra is működött. Az okostelefon még funkcionálisan nyitni és zárni is képes volt, bár lazábban, mint korábban.

YouTube/Zack Nelson

Mindez azért is fontos, mert a OnePlus a közelmúltban nem érte el a legjobb eredményeket a hajlítási teszteken, ezért is nagyszerű látni, hogy az, amit sokan a legsebezhetőbb eszköznek tartanak az ilyen tesztelések során, valójában a legellenállóbb. Most már csak az a kérdés, hogy az OnePlus Open hogyan tartja magát az idő múlásával. Előfordulhat ugyanis, hogy a valódi problémák hónapokkal vagy évekkel a telefon debütálása után kezdődnek.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!