Lex Magyar: nyilvánosságra hozták vagyonnyilatkozataikat a Tisza EP-képviselői
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
Egy friss jelentés szerint a Facebook (ma már Meta) korábban még a felhasználók adataihoz is hozzáférést adott volna a kínai kormánynak, csak, hogy megvethesse a lábát a kínai piacon.
Úgy tűnik, nemcsak a Google dolgozott azon, hogy a szolgáltatása cenzúrázott változatát építse meg Kína számára, hasonlóan tett a Facbook – ma már Meta – is. A The Washington Post beszámolója szerint a vállalat kétes ügyeiről jelentést készítő Sarah Wynn-Williams még 2024-ben adott be egy 78 oldalas panaszt a cég ellen az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletéhez (SEC), amelynek egy részében erről az ügyről ír.
A beszámoló szerint a cég egy cenzúraeszközt akart készíteni, ami hatással lett volna a közösségi oldalakon megjelenő tartalmakra annak érdekében, hogy Kínában is működhessen, emellett pedig fontolóra vette, hogy hozzáférést ad a kínai kormánynak a felhasználói adatokhoz. A Facebook 2009 óta van tiltólistán Kínában.
A fejlesztésről először a The New York Times írt még 2016-ban. Wynn-Williams korábban a Facebook globális politikai igazgatója volt, 2017-ben bocsátották el. A szakember nemrég könyvet írt a vállalatnál töltött idejéről, ami Careless People: A Story of Where I Used To Work címmel jelenik meg a héten. A szakember szerint a vállalat 2014-ben hozott létre egy csapatot a cenzúrázott Facebook létrehozására, amit Project Aldrin néven emlegettek.
A Facebook kínai tisztviselőkkel megbeszélést is folytatott a fejlesztésről, akik azt javasolták, a vállalat engedje, hogy a felhasználók tartamaira rálásson Kína, valamint egy nagy moderátorcsapat felállítását is kérték, akik a nem megfelelő tartalmak visszaszorítására törekedtek volna.
Andy Stone, a Meta szóvivője az ügy kapcsán úgy nyilatkozott, hogy a Facebook kínai piac iránti érdeklődése sosem volt titok, Mark Zuckerberg pedig már 2019-ben elállt ettől a szándékától. A Wynn-Williams által leírtak azonban jól mutatják, a cég meddig képes elmenni annak érdekében, hogy Kínában is piacot szerezzen magának.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.