6 óra alatt kinyomtatnak egy vasúti megállót Japánban
Fenntarthatóbb és olcsóbb lehet a 3D-nyomtatott vasúti megállót, melynek első darabját a napokban építik meg Japánban.
HVG
A japán vasúttársaság, a JR West hamarosan megépíti a világ első 3D-nyomtatott vasúti állomásépületét a Vakajama prefektúra egyik megállóhelyénél – írja az Interesting Engineering. Az épület egy 2,6 méter magas, 6,3 méter széles és 2,1 méteres mélységű betonszerkezet lesz, a projekttel pedig az a cél, hogy hatékony megoldást kínáljon az állomások építésére, miközben a régi, elöregedő létesítmények felújítása kihívás.
Az épület elemeit a Serendix nevű, épületek 3D-nyomtatására szakosodott cég fogja kinyomtatni, valamint a helyszínen összeszerelni. A folyamat március 25-én, az utolsó vonat, tehát üzemzárás után veszi majd kezdetét: először elbontják az eddigi állomásépületet, majd az első reggeli vonat indulásakor már kész is lesz. Ez 6 órát jelent.
Soha nem volt még példa arra a világon, hogy egy egész lakónegyedet nyomtasson ki valaki. Mindez hamarosan valósággá válik.
A 3D-nyomtatással egyedibb formákat is lehet készíteni, mint a klasszikus alapanyagokból. Ami a konkrét állomást illeti, azért erre esett a JR West választása, mert tengerparti a fekvése, így tesztelhetik, hogy az épület hogyan ellenáll a sós levevőnek.
A vállalat a módszer fenntarthatóságát hangsúlyozta, ahogyan azt is, hogy ellenőrizni fogják, mennyire költséghatékony az építés és a karbantartás.
Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket az emberekre a Pride miatti blamázs óta, hátha ezzel szavazókat nyer vissza. Pedig ezek a támogatások valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából, és az egyénre próbál hárítani minden felelősséget – mondja Kramarics Szandra, a HUN-REN Társadalomtudományi Kutatóközpont kutatója.