Nehogy beugorjon: tech-hírességek kérnek némi Bitcoint, óriási nyereséget ígérve
Visszatért az internetre a „nigériai herceg” típusú csalás, igaz, kissé más köntösben, és a kriptopénzek körüli fejhajtást meglovagolva.
Visszatért az internetre a „nigériai herceg” típusú csalás, igaz, kissé más köntösben, és a kriptopénzek körüli fejhajtást meglovagolva.
Nem újdonság, hogy az elmúlt 10-15 évben a technológiai fejlődés szinte egyetlen iparágat sem hagyott érintetlenül. De mi a helyzet az olyan magas emberi kreativitást igénylő bonyolult folyamatokkal, mint a marketing? Aki azt hiszi, hogy pár év múlva gépek fogják eladni nekünk a termékeket, az nagyot téved. Már ma is gépek adják el. Helyszíni beszámoló a 2018-as San Diegó-i Growth Hacking konferenciáról.
A Unicode bejelentette a 2018-ra vonatkozó hivatalos Unicode 11.0 listát, tele új emojikkal.
Több új funkcióval is bővül az Android saját üzenetküldője, amely hamarosan webes felületet is kap. Így akár a számítógép előtt ülve is SMS-ezhetnek majd az androidosok – nem mellesleg ingyen, ha van netkapcsolatuk.
Bár már korábban is hallhattunk arról, hogy egy csúcstelefonon dolgozik a Xiaomi, egy most kiszivárgott képernyőfotó sok mindenről árulkodik.
Letöltés nélkül, néhány kattintással működésre bírható az mp3-korszak legmeghatározóbb zenelejátszója, a Winamp, amelyet egy lelkes programozó most feltámasztott hamvaiból.
Némi kreativitással valóban tetszetős képeket lehet készíteni az Instagramon, csakhogy egy most megjelent videó ennek éppen az ellenkezőjét sugallja: a felhasználók jelentős része lényegében másokat utánozva igyekszik még több lájkra szert tenni, ahelyett, hogy saját fantáziájára támaszkodna.
Elérhetővé vált a VLC harmadik főverziója, amelynek újdonsága például, hogy alacsony CPU-használat mellett is képes 4K-s videókat lejátszani. És ez még csak a jéghegy csúcsa.
Megkezdődhet a magyar internettartalmak módszeres mentése – évekkel a hasonló külföldi kezdeményezések után, és csak akkor, ha elhárítanak számos technikai és jogi akadályt.
A német dízelbotrány újabb érv az állatkísérletek ellen, de egyelőre szükség van a majmok, patkányok és társaik bevetésére.
Bizonyára jó pár rekord fog születni az idei téli olimpián, azonban még a versenyek előtt elkönyvelhettek egy Guinness-rekordot.
Összegyűjtöttük egy cikkbe az elmúlt napok legérdekesebb, legolvasottabb tech témáit – nézzük, mi történt a héten.
Az óriási vihart kavart iPhone-lassítási botrány nem érinti a 2017-es iPhone-okat. Ezt az Apple állítja egy képviselői kérdésre adott válaszban.
Az okostelefonok gyártói és használói körében mostanában divatos arcfelismerős személyazonosító funkciót kap a Huawei Mate 10 Lite.
A laposföld-hívők eleve nem hisznek a rakétákban sem, így nem annyira meglepő módon a SpaceX történelmi sikerét sem hagyták szó nélkül.
Alaposan kiszolgálta az idejét a régi tükörreflexes masina, már jó ideje megérett a cserére. Ez utóbbi be is következett és ennek kapcsán összevetettük egymással a régi vas és kései leszármazottja tudását.
A Qualcomm bejelentette, hogy partnerségre lép a legnagyobb távközlési szolgáltatókkal, emellett több mint egy tucat gyártónak adja át Snapdragon X50 modemjét. Beköszönt az 5G korszak.
Úgy tűnik, az Apple vezeték nélküli fülhallgatója is csatlakozik a robbanó elektronikai eszközök egyre népesebb csapatához.
A magyarok több mint fele fontos eszköznek tartja az udvarlás során az okostelefont, 62 százalékuk szerint pedig a párkapcsolat építésében is jelentős szerepe van a mobilunknak – derül ki a Huawei és az Ipsos 12 európai országban végzett kutatásából. A felmérés szerint a magyarok negyede használja flörtölésre az okostelefonját, amely azonban olykor veszekedés forrása is lehet: a válaszadók 42 százaléka vitatkozott már a párjával azért, mert az túl sokat használta a mobilját. A kutatásból az is kiderült, hogy a magyarok túlnyomó többsége őszinte a szerelmével: mindössze a megkérdezettek 11 százalékának van olyan tartalom a mobilján, amelyet soha nem mutatna meg a párjának.
Hamarosan közvetlen lehetőség nyílik arra, hogy a sértőnek vagy félrevezetőnek talált kommenteket közösségi erővel száműzzék a facebookozók, ezzel is értékesebbé téve a publikus oldalakon folyó kommunikációt.