4300 méteren épül repülőtér Tibetben
A világ legmagasabban fekvő repülőterét tervezik megépíteni Kínában: a tibeti Ngarinál létesülő légikikötő 4300 méter magasan lesz - jelentette az Új Kína állami hírügynökség.
A világ legmagasabban fekvő repülőterét tervezik megépíteni Kínában: a tibeti Ngarinál létesülő légikikötő 4300 méter magasan lesz - jelentette az Új Kína állami hírügynökség.
Brit kutatók szerint hamis az alacsony ember-szindróma vagy Napóleon-komplexus néven ismert elmélet, miszerint a kistermetű emberek agresszívebbek lennének magasabb növésű társaiknál.
A Rhode Island-i Brown Egyetem kutatói olyan eszközzel rukkoltak elő, mely segíthet az agyi impulzusok kódrendszerének dekódolásában –írja a New Scientists.
Folytatják a feltárást a régészek a szlovákiai Dobóruszkán, ahol a templomban a feltételezések szerint Dobó István egri várkapitány maradványai találhatók - közölték a kutatásban részt vevő szervezetek képviselői szerdán.
A világ egyik legnagyobb naperőművének 52 ezer fotovoltaikus modulja kezdte meg működését a portugáliai Serpában - közölte a GE, a PowerLight Corp. és a Catavento SA.
Egy kormányok közti szakértői panel véleménye szerint, ha a globális felmelegedés folytatódik, 2100-ra a Föld éghajlati övei eltűnhetnek, s helyükre új, eddig nem ismert égövek keletkezhetnek.
Larry Singer a Wikipedia egyik alapító tagja, saját szülöttjének indított konkurenciát. A Citizendium nevű oldallal az a célja, hogy elkerülje a Wikipedián dúló vandalizmust és következetlenségeket, miközben továbbra is ragaszkodik a demokratikus szervező elvekhez.
Sunita Williams tavaly december óta tartózkodik a nemzetközi űrállomáson. Idén júliusban kellett volna visszatérnie a Földre, azonban technikai problémák miatt úgy tűnik hosszabb időre kell berendezkednie a kozmoszban.
A lencsét amerikai tudósok fejlesztették ki, és egy új anyag, valamint a beépített mini elem révén használója másodpercek alatt megváltoztathatja a lencse színét és fényáteresztő képességét. A találmányt az Amerikai Vegyészeti Társaság chicagói konferenciáján mutatta be kifejlesztője, Chunye Xu, a seattle-i egyetem kutatója.
A Tokiói Egyetem munkatársai kifejlesztették a világ alighanem legparányibb ollóját, amelyet fénnyel lehet nyitni, csukni, s gének, proteinek és más molekulák manipulációjára alkalmas - olvasható a Live Science nevű amerikai tudományos portálon
Az etruszkok Fanum Voltumnae elnevezésű legendás templomát találták meg évszázados keresés után - vélik olasz archeológusok.
Már Bajkonurban tartózkodik Charles Simonyi - jelentette az orosz űrkutatási ügynökség (Roszkoszmosz).
Amerikai vegyészek gyorstesztet készítettek annak megállapítására, hogy egy látszólag tökéletes gyümölcs, hal- vagy hússzelet romlott-e vagy sem.
Sok más mellett a phishing vagyis adathalászat, a vishing vagyis a VoIP szolgáltatások ellen elkövetett támadások, a spinning, magyarán az azonnali üzenetküldők „lehallgatása” kerültek az IDC Hungary által szervezett hatodik budapesti IT biztonságról szóló konferencia homlokterébe.
A Samsung Electronics, a világ egyik vezető memóriachip-gyártója bejelentette, hogy kifejlesztette az iparág első fúziós félvezetőjét, amely két típusú flash memória nászából született.
A Saint Louis University kutatói olyan telepeket fejlesztettek ki, amelyek bármilyen cukros oldattal – akár egyszerű limonádéval is – működik, sőt, akár négyszer hosszabb ideig is üzemel a lítium-ion akkumulátoroknál.
Évente 60-80 milliárd euróba, 2020-ig pedig összesen akár 1,1 billió euróba is kerülhet az EU-nak, a kitűzött célok elérése érdekében, a klímaváltozás elleni védelem. Ezt állapította meg a McKinsey nemzetközi tanácsadó csoport felmérése, amit a német Die Welt című lap tett közzé kedden.
A Microsoft húsz napos haladékot kapott arra, hogy választ adjon az ellene indított trösztellenes eljárásban. Az unió azzal vádolta meg a Microsoftot, hogy túl magas díjat szab meg konkurenseinek azokért a szoftvare-információkért, amelyek a Windows-alapú számítógépekre alkalmas programok írásához szükségesek.
A tudósok szerint már nem kell sok idő ahhoz, hogy akár száz évig is élhessenek az emberek: például Németországban legalább öt kutatócsoport foglalkozik azzal, hogy megtalálja az úgynevezett matuzsálem gént.
A rekordhőség 2003 nyarán sokkal több halálos áldozatot követelt Európában, mint eddig feltételezték - állapította meg hat kutató, aki 16 uniós tagállam statisztikai adatait vetette össze a halandósági rátával.