Eközben a Lajtán túl: török protest, könyvelési trükk, globális lehűlés
Az elmúlt héten amerikai és európai publicisták bírálták az EU rossz gazdasági és hiányzó külpolitikáját, és természetesen reagáltak a törökországi zavargásokra is.
Az elmúlt héten amerikai és európai publicisták bírálták az EU rossz gazdasági és hiányzó külpolitikáját, és természetesen reagáltak a törökországi zavargásokra is.
Nemrég Gulyás Márton, a Krétakör ügyvezetője megzavarta Markó Iván premierjét, így tiltakozva az ellen, hogy Markó társulata soron kívül kapott 130 millió forintot a miniszterelnöktől, míg az összes többi független színház tavalyi támogatása alig tett ki 200 milliót. A kormánypárti média ezt követően azzal vádolta Gulyásékat, hogy korábban ők is kaptak pályázaton kívüli pénzt az államtól. Az alábbiakban a Krétakör alapítója válaszol a vádakra, és fejti ki a helyzetről véleményét.
Vigyázó szemünk nem feltétlenül kell Isztambulra vetnünk, de ha a tiltakozóknak valóban sikerül forradalmat kirobbantaniuk, akkor ránk nézve csak egy dolog következik ebből. Az, hogy gyávák vagyunk.
Ha egy német ismerősünknek akarnánk leírni az Orbánnal szemben álló, de nem posztkommunista, rendszerkritikus ellenzéket, akkor azt kéne mondanunk, hogy képzelje el a jobboldali FDP, a Zöldek és a kommunista Balpárt koalícióját. Nem tudná elképzelni.
Lánczi András jobboldali konzervatív politológus múlt heti publicisztikája ellen szólal fel Schimdt Mária történész, a Terror Háza Múzeum igazgatója egy írásában. Schmidt az ellen szólal fel, hogy Lánczi a nők emancipációját bírálta.
Mi ketten sok minden vagyunk, de egy generáció nem. Már nem. Őszintén szólva interjút sem tudnék veled készíteni, nem tudnék mit kérdezni.
Na melyik szeszgyáros írja a törvényt? És mennyit tejel Lázár Jánosnak?
Mi az? A francia jobboldal tüntet ellene, a német jobboldal inkább közömbös, a brit pedig akár el is fogadná. Konzervatívok és melegek Európa-szerte.
Mi magyarázza a korrupción kívül, hogy csak batár limuzinokkal lehessen taxizni?
A Főszerkesztők Fóruma is csatlakozott a bejelentett úgynevezett „reklámadó” ellen tiltakozókhoz, most pedig egy közleményben elemzik a médiapiac jelenlegi helyzetét. A veszteséges lapok előtt nem sok lehetőség van, de a piacot fent kell tartani.
Hahó, Unió! Nem a deficit a mi legfőbb gondunk, hanem hogy ellopják alólunk az országot!
Amikor Selmeczi Gabriella, a vaníliás karikák hosztesze, vagy Soltész Miklós prütykölésügyi államtitkár a „bajnaista anarchistákról” hadovál, az leginkább arra emlékeztet, ahogy a sztálini Szovjetunió főállamügyésze, Visinszkij elvtárs a „felforgató trockistákról” mennydörgött.
Bizalmas megbeszélés az Emberi Erőforrások Minisztériumában.
Magyarországon nem orbáni diktatúra dúl, hanem a lelkekbe épült közöny diktatúrája, amely nem Orbánnal kezdődött, és feltehetőleg nem is vele fog végződni.