Jogszolgáltatási pávatánc
Ez a mázlija ennek az országnak: nehéz úgy autokráciát építeni, hogy a főnök nem olvassa Machiavellit, hanem lejön a hegyről, oszt beteszi egyből.
Ez a mázlija ennek az országnak: nehéz úgy autokráciát építeni, hogy a főnök nem olvassa Machiavellit, hanem lejön a hegyről, oszt beteszi egyből.
Obama nem váltotta be a már-már messianisztikus várakozásokat. Csupán nem volt rossz elnök.
Liebe Frau Roße, maga und Ich kábé ugyanannyira beszélünk Deutsch. Nem a Tamás ohne Für, hanem a sprache.
Sokáig azt hittük, hogy nincs Nagy Terv, majd kiderült, hogy mégis van. A nemzetgazdasági miniszter legalábbis ismeri, kár, hogy a valóságot nem.
Bizonyára roppant fontos és időszerű most eldönteni, hogy kinek van igaza a halálbüntetés-vitában, de nem lehetne inkább csöndben maradni?
Amennyiben a „patás ördögtől meg kell szabadulnia a nemzetnek” egyedüliként marad meg a programban, úgy egy esetleges választási győzelem abba a meglepő helyzetbe sodorhatja az Együtt 2014 vezetőit, hogy el kell gondolkodniuk az Együtt 2015, az Együtt 2016 és az ezeket követő további nehéz évek teendőin, ráadásul úgy, hogy közben már kormányozni is kellene. És Orbán Viktor sem lesz a közelben, hogy segítsen.
Mindenki csak odáig tudja a történetet, hogy a nyuszika dühödten visszautasította a medve kölcsön fűnyíróját. De mi történt azután?
A zseniálisnak hitt Fidesz még a taktikai sorrendet sem képes eltalálni, ami nem csoda, látva a személyi állományt.
Salvador Allende válasza a liberális szerzőknek. Tálos Lőrinc írása.
Harmincas vállalkozó szerzőnk ír az új, innovatív ötletekre épülő vállalkozásokat övező amerikai és magyar felfogásról.
A válság lassan az ötödik évébe lép, a magyar döntéshozók viszont még mindig szívesebben foglalkoznak a 2008-as, mint a 2012-es ősz eseményeivel. Mi vezetett a négy évvel ezelőtti IMF-megállapodáshoz? Hogyan kezdődött a válság Magyarország számára? A hvg.hu a következő hetekben Farkas Zoltánnak, a HVG újságírójának 2008-as naplója segítségével idézi fel az első válság-ősz eseményeit.
Kedves kínaiak, testvéreim a turulban!
Terjesztik Obama elnökről, hogy nem is amerikai állampolgár, hogy muzulmán, Orbán miniszterelnökről, hogy cigány. Nem róluk, azaz a gondolataikról van szó, hanem az előítéletek mozgósításának arról a fajtájáról, amely a „demokratikus döntést” meghozni hivatott honpolgárokról azt képzeli – olykor sikerrel – , hogy szimplán beprogramozható robotok.
A tervezetet benyújtó miniszter és belső ellenzéke egyaránt elzavarná a „spekulánsokat”, befektetőket, bankokat a magyar vidékről, és inkább a népgazdasági terv szerint vetne, aratna, s a begyűjtési miniszter rendelete szerint szolgáltattatná be, amit termel.
Hétfőn a parlament elfogadta az előzetes regisztrációról szóló alkotmánymódosítást, amelynek egyetlen értelme, hogy az Alkotmánybíróság érdemben ne foglalkozhasson annak vizsgálatával, tehát mindenképpen legyen ilyen, akkor is, ha az még a Fidesz által elfogadott (eredeti) Alaptörvényt is sértené. Holott annak előnyei nincsenek, hátrányai annál inkább, a regisztráció intézményét védő érvek pedig egytől-egyig hamisak.
Bajnai Gordon két eredményre számít. Az egyik, hogy az eddig összeadhatatlan demokratikus ellenzéki szavazatok végre ténylegesen egybegyűjthetővé válnának. Ez önmagában is javítaná ennek az oldalnak a versenyképességét. A másik, hogy megszólíthatónak véli a "közepet": balközép, liberálisok, jobbközép - hol hallottuk ezt utoljára?
Különbejáratú napsütés délkeleten, kiprivatizált hidegfront északon, az erősen felhős, borult idő támogatója a Coca-Cola? Még mit nem.