Török Gábor: Hol lehet megverni a Fideszt?
Török Gábor bejegyzése a 2010-es választásokon induló egyik legnagyobb esélyes párt, a Fidesz esélyeit latolgatja.
Török Gábor bejegyzése a 2010-es választásokon induló egyik legnagyobb esélyes párt, a Fidesz esélyeit latolgatja.
Török Gábor mai bejegyzése összegyűjti, milyen fontosabb lépések várnak a szavazókra mostanában.
Holnap kiderül, ki lesz a Jobbik miniszterelnök-jelöltje. Ennek kapcsán a politológus aktuális bejegyzésében a Jobbik dilemmáiról és lehetőségeiről ír. Milyen érvek szólnak Vona Gábor mellett, és milyenek Morvai Krisztina mellett?
Ha egy párt elszánja magát a megújulásra, akkor annak a személyi változások mellett a politikai dokumentumokban is tükröződnie kell. Az MSZP-ben végrehajtott személyi változások haloványak, az Új kiegyezést! címet viselő dokumentum pedig aligha tekinthető a változás programjának: nincsenek benne új elemek, visszaköszönnek a korábbi lózungok. A párt nemzeti jellegének hangsúlyozása sem új, szerepelt már a 2006-os választási programban – mutat rá Antal Attila, a Méltányosság Politikaelemző Központ munkatársa.
A magát „rendszerváltónak” tartó szocialista párt alapításának huszadik évére emlékezett egy belvárosi helyszínen. A megőszült szocialisták csak szállingóztak, de nagyon tetszett nekik a bemutatott propaganda film.
Török Gábor politológus aktuális bejegyzésében Orbán Viktor beszédéről ír. A Fidesz elnöke szerint „állnak a különböző politikai erők zászlói”. Orbán Viktor úgy véli, a szocialistákén a „Gyurcsány- korszak 2", az SZDSZ-én a „viszontlátásra", az MDF-én a „Bokros-csomag”, míg a Jobbikén az „erőszak” felirat olvasható.
A volt – és élünk a gyanúperrel, hogy leendő - miniszterelnöktől hétfőn a Parlamentben kérdezte tudósítónk Molnár Oszkár ejtésének körülményeit.
Az MSZP országos listájának összetétele egy üzenet a választóknak arról, hogy mit szeretnénk, mik az értékeink - mondta a hvg.hu-nak Havas Szófia. Az MSZP képviselőjőnének nem tetszik, hogy például Gráf Józsefet kihagyták a listáról.
Török Gábor politológus úgy véli, az autonóm szereplőnek ma nem tekinthető KDNP önállóságának megteremtésével létrejöhetett volna a jobboldal polarizációja.
A kétszeres olimpiai bajnok öttusázó, később tanítványait szintén két olimpiai győzelemre vezető szövetségi kapitány, majd SZDSZ-es országgyűlési képviselő a kisgazdásodás jeleit látja egykori pártja körül. Borítékolja, hogy a magyar futballválogatott – tehát lényegében a mostani U20-as, U21-es csapat – nem jut ki a londoni olimpiára, a 2020-as budapesti olimpiát pedig „nevetséges törekvésnek” tartja.
A Sláger és a Danubius rádió körül kialakult botrány nagy visszhangot váltott ki kül- és belföldön, s vitatható reakciókat váltott számos ország Budapestre akkreditált nagykövetei részéről. De a „belügyeinkbe való illetéktelen beavatkozásnál” aggasztóbb a közszolgálati televízió nehéz helyzete. E két témáról kérdeztük az ORTT két tagját, az MSZP által jelölt Gyuricza Pétert, és a Fidesz által jelölt Szalai Annamáriát.