Tetszett a cikk?

Kínai tudósok szerint az atípusos tüdőgyulladást okozó vírus (SARS) folyamatosan változik, ezért nehéz az ellene való küzdelem, évekig tarthat egy vakcina kifejlesztése - írja a BBC. Kedden Ázsiából a betegség újabb tizenhét halálos áldozatról számoltak be az egészségügyi szervek.

A Pekingi Genetikai Intézet kutatói szerint a vírusnak könnyen és gyorsan alakulnak új mutánsai, s ha egyszer megtelepedett a szervezetben, nehéz megakadályozni a betegség kifejlődését. kutatók arra figyelmeztetnek, a vakcina kifejlesztése évekig is eltarthat. A SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) a jelenlegi kutatások szerint a koronavírus új mutánsa, amely állatokról került át emberekre Kína Kuangtung tartományában. Hongkongban, Kanadában és Szingapúrban szedte ezidáig legtöbb áldozatát a vírus; az Egészségügyi Világszervezet, a WHO adatai szerint a világon 4000 SARS-fertőzött lehet.
Hongkongban öt halálesetet és harminckét új megbetegedést jegyeztek fel - adja hírül az MTI - ezzel már 99-re emelkedett itt az áldozatok száma, a fertőzöttek száma 1434. Az újabb halottak valamennyien idősebb emberek voltak, négyen már korábban krónikus betegségekben szenvedtek. Ugyanakkor 25 beteget gyógyultként bocsátottak el a helyi kórházakból. Kínában országos szinten 97 halott a mérleg, az összes fertőzések száma 2158 - jelentette az Új Kína hírügynökség a pekingi egészségügy-minisztériumra hivatkozva.
Kedden ügyvezető pekingi polgármesternek nevezték ki Vang Csi-san közgazdászt a hét végén leváltott Meng Hszüe-nung helyett, akit a SARS-járvány kezelése és méreteinek eltitkolása miatt távolítottak el tisztéből. A május 1-jével kezdődő munkaszüneti hetet öt napra kurtították, hogy csökkentsék a kínaiak utazási kedvét, és ezzel is megpróbáljanak gátat szabni a fertőzés terjedésének.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!