Öt embert ölt meg a kaliforniai ámokfutó
A felesége is az áldozatok között van. A férfi végül öngyilkos lett.
A felesége is az áldozatok között van. A férfi végül öngyilkos lett.
Jelentősen veszített erejéből az Egyesült Államok keleti partjaihoz közelítő Florence, mostanra 2-es erősségűre enyhült az ötös skálán.
A 7. cikk szerinti eljárás megindítása még nem a "nukleáris opció", mert aligha fog konkrét eredményekre jutni a 2019. májusi európai parlamenti választásokig. Mégis messzemenő következményei vannak, és fordulópontnak tekinthető Magyarország és az Európai Unió 2010 utáni kapcsolatrendszerében, hiszen előrevetíti a Fidesz és az Európai Néppárt (EPP) tényleges szakításának lehetőségét. Az EPP által eddig biztosított védelem hiánya pedig könnyen vezethet az Orbán-kormány újabb elmarasztalásához és akár szankciókhoz is a jövőben. Vélemény.
Az áldozatok többsége fiú, több mint felük még nem töltötte be a 13. életévét, amikor bántalmazták. Minden hatodik eset feltételezhetően nemi erőszak volt.
Válságos állapotban került kórházba Pjotr Verzilov, hozzátartozói mérgezésre gyanakodnak.
De nem tehette, mert nem európai parlamenti képviselő.
Semmilyen fontos szerve nem sérült meg, pedig nem sokon múlt.
Luigi Patronaggio az olasz belügyminiszter, Matteo Salvini ellen kezdeményezett vizsgálatot. Később egy levelet és egy pisztolygolyót kapott.
Franciaországnak tetszik, hogy az Európai Parlament "erős jelzést" küldött, amellyel elítélte az uniós értékek "rendszerszintű fenyegetettségét" Magyarországon.
A szervezet harmincnyolc olyan országot nevezett meg, ahol ez a helyzet. A listán szerepel Magyarország mellett Oroszország és Kína is.
Több mint 50 gyermek elleni szexuális visszaélés és nemi erőszak vádjával bíróság elé állítanak egy spanyol orvost Svédországban – közölte az ügyészség Stockholmban.
Az Európai Parlament néppárti és konzervatív tagjai egyöntetűen a Sargentini-jelentés ellen szavaztak. Nem azért, mert úgy vélik, Magyarországon minden rendben van a jogállamisággal.
Egyre több jel utal arra, hogy Oroszországnak köze volt a lengyel belpolitikai életet válságba sodró 2014-es lehallgatási botrányhoz: kiderült, hogy az a lengyel üzletember, akit elítéltek a törvénytelen akció megszervezéséért, sok millió dollárral tartozott oroszországi üzletembereknek. Részben a botrány miatt omlott össze a jobbközép Polgári Platform támogatottsága, s nyerhette meg a választást 2015-ben a Jog és Igazságosság (PiS) nevű illiberáis párt.
A szomszédos szobát fújták be a vegyszerrel, de a permet átszivárgott a brit házaspár szobájába is.
A 7. cikk szerinti eljárás megindítása egyértelművé tette, hogy az illiberális demokrácia ellentétes az uniós alapértékekkel, ezt jelenti az Európai Parlament mai döntése. A Magyar Helsinki Bizottság üdvözli, hogy a magyar politikai rendszerrel kapcsolatban évek óta hangoztatott kritikákat visszaigazolta az Európai Parlament kétharmada.
Az egyik legpatinásabb amerikai lap, a New York Times is Orbánról és Európáról ír, a cikküket azzal kezdik, hogy Európa konzervatívjai azt gondolták, irányíthatják a magyar miniszterelnököt, de tévedtek.
„Tudjuk, kik ők, megtaláltuk őket” – jelentette be maga Putyin elnök.
A kormányzó Konzervatív Párt alsóházi frakciójának Brexit-párti tagjai arról tanácskoztak, hogyan tudnák elmozdítani a miniszterelnököt.
Eddig még erre nem került sor a két ország között, mert négy sziget hovatartozásán vitáztak.