szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Tíz év alatt a felére csökkent az elefántok száma Laoszban, mert egyre zsugorodik az életterük, és agyaraikért vadásszák is őket - figyelmeztetett hétfőn a Természetvédelmi Világalap (WWF).


A szervezet jelentése szerint egy évtizeddel ezelőtt még mintegy kétezer elefánt élt a délkelet-ázsiai országban a Mekong-folyó menti őserdőkben, de ahogy nő térség lakossága, úgy fogynak a vastagbőrűek, mert az emberek egyre nagyobb területeket hasítanak ki az állatok lakhelyéül szolgáló erdőkből különféle célokra, elsősorban házépítésre.
 
A WWF igyekszik oktatni a lakosságot, például megtanítani az embereket arra, hogyan kergethetik el földjeikről az elefántokat anélkül, hogy kárt tennének bennük. "Ezek a programok segítenek az embereknek, az elefántok problémája azonban ettől még megoldatlan marad. Terveink szerint a jövőben olyan körzeteket alakítunk ki, ahol az állatok táplálkozni tudnak, ezenkívül igyekszünk megakadályozni a még meglévő őserdők kiirtását, hogy az elefántok élelmet találjanak, és legyen hova visszahúzódniuk" - mondta Marc Grass, a WWF szakértője.
 
A Világalap jelentése további veszélyforrásként említette, hogy az elefántokat vadásszák is értékes agyarukért, az elefántcsontért, amelynek kilója 250 dollár (több mint 46 ezer forint) a feketepiacon.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!