szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A bolíviai parlamenti vizsgálóbizottság egyik tagja, Bernardo Montenegro azt nyilatkozta a sajtónak, hogy a terrorista bandaként üldözött csoportnak nyolc tagja volt, aki közül három még szökésben van.

A bizottság meghallgatta a nyomozást felügyelő Marcelo Sosa ügyészt, és a nyomozócsoportot vezető Johnny Aguilera őrnagyot. A körözött három személynek a fedőnevét mondta el a képviselő, eszerint "Viejo", "Superman" és "Lucas" rejtőzködik még.
 
Tóásó Előd annak köszönheti az életét, hogy nem állt ellen a rendőrség fellépésének. A szobája a szállodai folyosó végén volt, s amikor 16-án hajnalban meghallotta a különleges osztag támadását jelző lövöldözést, levetette magát az ágyáról a földre, és hason fekve, tarkóra tett kézzel várakozott. Ennek ellenére a rendőrök megverték - mondta Józsa Mátyás nagykövet a helyi pénteki sajtóban részletesen ismertetett csütörtöki sajtótájékoztatón. A diplomata ezt sajnálatosnak nevezte, és elmondta, hogy emiatt lépéseket tesz a fogoly emberi jogainak tiszteletben tartása érdekében. A rendőri túlkapást annak tulajdonította, hogy akció közben a különítményesek elvesztették uralmukat az idegeik fölött.
 
A család által felfogadott Rigobert Paredes ügyvéd arra panaszkodott, hogy nem kap semmiféle dokumentumot a hatóságoktól az eljárásról, szerinte valószínűleg a hírzárlat miatt. Az ügyvéd arra készül ezért, hogy panaszt emeljen a védelem jogainak a korlátozása miatt. Közölte, hogy vissza fogja vonni az elődje, a védelemre hivatalból kirendelt Wilma Argote beadványát, amelyben fellebbezett az előzetes letartóztatásról szóló bírósági határozat ellen. Ezt azzal indokolta, hogy Argote nem tájékoztatta őt a lépésről, és nem ismeri a beadványt, s ez később kárt okozhat a védelem stratégiájának.

Felbukkant az üggyel kapcsolatban egy titokzatos üzenet, amelyet állítólag egy terrorista küldött Cochabamba városból. Ő  azzal vádolta Álvaro García Linea bolíviai alelnököt, hogy Juan Ramón Quintanával, az elnökségi ügyek miniszterével együtt ő bérelte föl Rózsa Flores Eduardót terror terjesztésére Bolíviában, de a kormány később megölette a férfit. A nyilvános készülékről, faxban elküldött üzenetet az ügyészség hamisnak minősítette, egy ellenzéki képviselő viszont érdemesnek tartja a kivizsgálásra.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Itthon

Miért lett KISZ-titkár Rózsa-Flores? - egy leporolt nyilatkozat

Az alulról jövő demokratikus mozgásnak titulált formulák zömmel felülről irányítottak – nyilatkozta a nemrég Bolíviában lelőtt Eduardo Rózsa-Flores a Munkásőr című lapnak 1989-ben, amikor arról faggatták, miért vállalta el a KISZ-titkárságot. Az egykori KISZ-esekkel jó kapcsolatban álló „forradalmár” azt sejtette, irányított szerepe volt.

MTI Világ

Rózsa-Flores lelövése: konzuli, nem államközi ügy

Magyarország szerint a Bolíviában lelőtt és börtönbe került magyarok ügye továbbra is konzuli és nem államközi kérdés - hangsúlyozta a külügyi szóvivő. Szelestey Lajos ezt arra reagálva mondta, hogy a bolíviai elnök szerint Magyarország is terrorizmussal gyanúsított személyeket védelmez.

MTI Világ

Bolíviai ügy: Rózsa-Flores az argentin szélsőjobbal szervezkedett?

A nemzetközi szélsőjobb szivárgott be Bolíviába Rózsa Flores Eudardo vezetésével, aki Magyarországon toborzott, 17 fős zsoldos csoporttal jutott be tavaly szeptember és október között a dél-amerikai országba - jelentette csütörtökön az ABI bolíviai hírügynökség.