szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Öt évi börtönbüntetésre ítéltek Los Angelesben egy televíziós árverezőt, aki hamis műkincsek eladásával sok ezernyi nézőt csapott be.

Éveken át hamis műkincseket árvereztek el egy amerikai tévéműsorban. Az eladó James Mobley ügyében hétfőn egy Los Angeles-i bíróság döntött. A 63 éves férfi bűnösnek vallotta magát bűnszövetségben elkövetett csalásban és adóvisszaélésben. 

Mobley a Fine Art Treasures Gallery televíziós árverőjeként 20 millió dollár (4 milliárd forint) értékben adott el hamis műkincseket több mint tízezer amerikai vásárlónak. Többek között hamis Picasso- és Chagall-festményeket sózott a licitálókra. Az aukciós tévéműsor 2002 és 2006 között hetente kétszer jelentkezett a DirecTV és a The Dish Network tévécsatornán. 

Kristine Eubanks, a galéria tulajdonosa hét évi börtönt, férje, Gerald Sullivan, a másik tulajdonos négy évi börtönt kapott a csalásért.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Kult

Hamisított a legjobb természetfotós?

Hamisítás vádja érte a világ talán legtekintélyesebb természetfotó-pályázatának idei nyertesét: a spanyol José Luis Rodriguez a londoni Természettudományi Múzeum és a BBC Wildlife magazin által közösen kiírt éves fotópályázatra nyújtotta be művét. A kép egy farkast ábrázol, amely éppen egy fakerítés felett ugrik át. A szakértői zsűri 43 ezer beérkezett fotó közül nyilvánította győztesnek Rodriguez munkáját.

Kult

Bélyegszakértés magyar módra: mesteri hamisítványok

A bélyeggyűjtés világában kevésbé járatos külső szemlélő is tudja, hogy a bélyegnek titulált apró kis papírdarabkák között a mindennapok közönséges postabélyegei mellett számos értékes ritkaságot tart számon a világ. A kísértés ezek hamisítására kezdetektől fogva tetten érhető, a hamisítás elleni küzdelem pedig a filatélia állandóan napirenden tartott feladata. A Műértő cikke.

MTI Kult

Hamisítástudományi kiállítás Londonban

Röntgenfelvételek, mikroszkópos vizsgálatok adatai, s Botticelli-festmény egyaránt megtalálható a Londoni Nemzeti Galéria szerdán megnyílt tárlatán, amely azt szemlélteti, hogy miként rántották le a tudósok, művészettörténészek, restaurátorok a leplet a képzőművészet némely titkáról.