Dél-koreaiak is figyelik az "Éles szablya" hadgyakorlatot

Az eddigi legnagyobb közös japán-amerikai hadgyakorlat kezdődött meg pénteken a Japán-tengeren.

  • MTI MTI
Dél-koreaiak is figyelik az

Az "Éles szablya" fedőnevű hadgyakorlatra olyan időben került sor, amikor tetőpontjára hágott a feszültség a Koreai-félszigeten. A feszültséget az váltotta ki, hogy Észak-Korea november 23-án tüzérségi támadást indított a dél-koreai Jonpjong sziget ellen. A támadás 4 halálos áldozatot követelt, és megközelítette a 20-at a sebesültek száma. A napokban ugyanakkor az Egyesült Államok és Dél-Korea tartott nagyszabású közös hadgyakorlatot, amit Észak-Korea provokációnak nevezett. 

Az "Éles szablya" hadgyakorlatot - amelyet több  hete, még a november 23-i észak-koreai támadás előtt készítettek elő - a japán-amerikai  szövetség fennállásának 50. évfordulója alkalmából, Sikoku, Kjúsú és Okinava sziget közelében rendezik, néhány száz kilométerre a Koreai-félszigettől. A manőveren japán részről a hadsereg, az úgynevezett önvédelmi erők 34 ezer katonája, 40 hadihajója, és 250 harci repülőgépe, amerikai részről pedig 10 ezer katona, 20 hadihajó és 150 harci repülőgép vesz részt. A közös japán-amerikai  hadgyakorlatra első ízben hívtak meg dél-koreai tiszteket. A japán hatóságok szerint ezzel is demonstrálni kívánják a három ország közötti szolidaritást. Megfigyelők szerint a mostani gyakorlat aligha járul hozzá a Koreai-félszigeten kialakult fesztültség enyhítéséhez.

Ki a véglény és miért az?

Ki a véglény és miért az?

Ha a politikai ellenfelét cigányozva, zsidózva bélyegzi meg valaki, okkal felháborodást vált ki. Ha a fogyatékkal élőkhöz hasonlítja, nincs tiltakozás. Hogy éli meg ezt az, aki tényleg fogyatékkal él?