Abu-Dzabi érdeklődik a Magyarországról Lázárék által kiengedett, rejtélyes múltú Klimt-kép iránt
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
Horvátország és Szlovénia miniszterelnökei illetve Bosznia-Hercegovina (horvát és muszlim) vezetői üdvözölték a boszniai szerb hadsereg háborús bűnökkel vádolt egykori parancsnokának, Ratko Mladicsnak az elfogását csütörtökön. Visszafogottabban nyilvánítottak véleményt a boszniai Szerb Köztársaság első emberei.
Jadranka Kosor horvát miniszterelnök hangot adott reményének, hogy nemsokára Goran Hadzic, a horvátországi szerbek háborús bűnökkel vádolt egykori vezetője is kézre kerül. Hadzic, akit a hágai Nemzetközi Törvényszék (NT) háborús és emberiesség-ellenes bűntettekkel vádol, 2004 óta bujkál az igazságszolgáltatás elől. Kosor biztosította Szerbiát, hogy Horvátország a NATO- és EU-országokkal együtt továbbra is támogatja a délszláv ország euroatlanti integrációját.
Borut Pahor szlován miniszterelnök jelentős napnak nevezte a csütörtökit, amely szerinte egy lépéssel közelebb viheti a megbékéléshez a térség országait.
Mladics elfogását Zeljko Komsics, Bosznia-Hercegovina háromtagú államelnökségének horvát képviselője is üdvözölte, ugyanakkor azzal vádolta Belgrádot, hogy már korábban is tisztában volt azzal, hol rejtőzik a volt tábornok. Bakir Izetbegovics, az államelnökség muszlim tagja elárulta, hogy a boszniai biztonsági szolgálatok együttműködtek a szerb hatóságokkal Mladic letartóztatásában, ugyanakkor pontosabb információt nem közölt.
Milorad Dodik, a boszniai Szerb Köztársaság (RS) elnöke hangsúlyozta, hogy Mladics letartóztatásával Szerbia eleget tett a boszniai háborúnak (1992-1995) véget vető daytoni megállapodásból származó nemzetközi kötelezettségeinek. Dodik igazságos tárgyalást követelt Mladic esetében, valamint azt kérte, hogy állítsák törvény elé a boszniai muszlim hadsereg egyes extábornokait is.
Aleksandar Dzombics, az RS miniszterelnöke rámutatott, hogy minden háborús bűnösnek felelnie kell tetteiért. "Szerbia, a szerb nép és az RS nem lehet senki bűncselekményeinek a túsza. Ha megállapítják, hogy a bűnöket elkövették, a felelősség nem kollektív, hanem egyéni" - magyarázta Dzombics.
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
Kényes téma lett a kormány számára, hogy mennyit költenek adófizetői pénzekből a védett személyek hivatalos külföldi útjaira.
4,6 százalékra gyorsult az infláció. Legnagyobb mértékben a háztartási energia, azon belül a vezetékes gáz drágult.
A MÁV közlése szerint a délelőtt folyamán állhat helyre a menetrend.
Alsó hangon hatmillió forintot viselt magán.
Új eszközöket kaphat a rendőrség a rendzavarók távoltartására.
A politikus azt mondja, ők nem elemezgetni akarják a politikát, hanem értékek mentén építenének közösséget.