Gulyás szerint békepártiság jele, hogy az USA rakétákat küld Ukrajnának - élőben a kormányinfóról
Kormányinfót tart Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. Percről percre közvetítjük.
A brit külügyminisztérium az oxfordi egyetemre akarta felvetetni Moammer Kadhafi meggyilkolt líbiai diktátor fiát, Szaif al-Iszlámot, elősegítendő a brit-líbiai diplomáciai és gazdasági közeledést - írta a The Guardian című brit napilap honlapján csütörtökön.
Egy vizsgálat rámutatott, hogy a brit kormány a vállalatokkal együtt minden lehetőséget megragadott Szaif al-Iszlám támogatására, mivel zsíros üzleteket reméltek ettől. A nyomozás a London School of Economics-ügy keretében zajlott. A brit oktatási intézmény 1,5 millió fontot fogadott el a Kadhafi fia által vezetett jótékonysági szervezettől egy észak-afrikai kutatási program finanszírozására.
2002 tavaszán a külügyminisztérium egyik magas rangú tisztségviselője megkérdezte az oxfordi egyetemet, hogy felvennék-e Szaifot egy mesterkurzusra. "Egyértelmű volt, hogy a külügyminisztérium értékelné a segítséget ebben az ügyben, mivel Líbia újra kezdett megnyílni a Nyugat felé". Az oxfordi egyetem nemzetközi fejlesztések tanszékének vezetője azonban nem tartotta tanácsosnak Szaif jelentkezését, mivel előtanulmányainak minősége nem felelt meg az elvártnak, és egyébként sem volt tapasztalata a társadalomtudományok terén. A külügyminisztérium végül nem erőltette tovább Kadhafi fiának felvételét.
Kormányinfót tart Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. Percről percre közvetítjük.
Később biciklivel, motorral, vonattal és gyalog folytatja az ország bejárását.
Több világörökségi védelmet élvező épület is van a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kínálatában.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.
A politikus szerint minden jelöltnek mérlegelnie kell, hogy az indulása hozzátesz-e az ország jövőjéhez.