Roskadozik a teljes európai elektromos hálózat az e-autók töltési igényei alatt
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.
Szaúd-Arábia úgy döntött, hogy visszaküldi Stockholmba nagykövetét, akit a hónap elején rendelt haza, miután Margot Wallström svéd külügyminiszter bírálta a szaúd-arábiai emberi jogi helyzetet – jelentette péntek este az al-Arabíja hírtelevízió.
A svéd külügyminisztérium nem erősítette meg a hírt, de annyit közöltek, hogy Stockholm rijádi nagykövete arról biztosította Szalmán bin Abdel-Azíz szaúdi uralkodót: Margot Wallström közelmúltbeli nyilatkozataival nem akarta megsérteni Szaúd-Arábiát vagy az iszlámot.
"Reméljük, hogy hamarosan viszontlátjuk a szaúdi nagykövetet Stockholmban, és a két ország kapcsolata visszatér a megszokott kerékvágásba" – írták a külügyi tárca közleményében.
Rijád a hónap elején rendelte haza nagykövetét Stockholmból, miután a tárcavezető a svéd parlamentben azt mondta, hogy Szaúd-Arábia megsérti a nők jogait. Wallström bírálta azt is, hogy Raif Badávi szaúdi bloggert, emberi jogi aktivistát tízévi börtönbüntetésre és ezer botütésre ítélték, továbbá "diktatúrának" minősítette a szaúdi királyságot.
A külügyminiszter szavai miatt Szaúd-Arábia március közepén megakadályozta, hogy Margot Wallström beszédet mondjon az Arab Liga kairói tanácskozásán, Svédország pedig bejelentette: felmondta az idén lejáró, több milliárd svéd korona értékű fegyverszállítási egyezményét Rijáddal.
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
Az ír rapegyüttes Izrael-ellenes jelszavakat hangoztatott.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?