Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
A brit belügyminiszter azzal vádolta Oroszországot, hogy méreglerakóhelynek használja a szigetországot. Sajid Javid az után szólalt meg, hogy újabb két embert betegített meg Angliában az egykori Szovjetunióban kifejlesztett Novicsok-idegméreg.
Charlie Rowley és Dawn Sturgess Amesbury városában lévő otthonukban lettek rosszul szombaton, s a hatóságok kiderítették, ugyanattól a Novicsok nevű idegméregtől betegedtek meg, amelyet vélhetően Moszkvával kapcsolatban álló ügynökök vetettek be márciusban a dél-angliai Salisburyben Szergej Szkripal egykori orosz-brit kettősügynök, és lánya Julija Szkripal ellen.
„Itt az ideje annak, hogy Oroszország végre előálljon, s elmondja, mi és hogyan történik” – mondta a miniszter, aki szerint nagyon valószínű, hogy Rowley és Sturgess egy Salisburybe tett kirándulás során került kapcsolatba a Novicsokkal. „Teljes mértékben elfogadhatatlan, hogy állampolgáraink szándékos, vagy véletlen mérgezések áldozatává váljanak, s hogy utcáinkat, parkjainkat és városainkat méreglerakóhelynek használják” – tette hozzá a politikus.
Moszkvában – ahogy a Szkripal-mérgezésben való részvételt – tagadták, hogy Oroszországnak bármi köze lenne az újabb mérgezéshez. Marija Zaharova, a külügyminisztérium szóvivője szerint London piszkos politikai játszmákat játszik, s hozzátette: biztos abban, hogy a britek hamarosan bocsánatkérésre kényszerülnek majd. A Szkripal-ügy miatt egyébként súlyosan megromlott Oroszország és nagy-Britannia viszonya.
A BBC beszámolója szerint a válságos állapotban kórházban ápolt pár pénteken tartózkodott Salisburben, s ezt követően lettek rosszul. A hatóságok először azt hitték, a két ember kábítószer-fogyasztástól betegedett meg. Amesbury 10 kilométerre van Salisburytől.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.