szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A "destruktív erők" egyre aktívabban törekednek az ország megosztására az orosz nemzetbiztonsági tanács titkárhelyettese szerint.

Oroszországban 2016 óta harminc külföldi szervezet tevékenységét tiltották be, hogy megakadályozzák az orosz belügyekbe való beavatkozásukat - jelentette ki Alekszandr Grebjonkin, az orosz nemzetbiztonsági tanács titkárának helyettese újságíróknak hétfőn Moszkvában. Grebjonkin szerint a betiltott szervezetek fenyegetést jelentettek Oroszország alkotmányos rendjére.

Az Interfax hírügynökség szerint az orosz igazságügyi minisztérium nyilvántartása szerint 2016 és 2021 között 31 szervezetet minősítettek "nem kívánatosnak" Oroszországban. Négy szervezet már 2015 óta ebbe a kategóriába tartozik.

Grebjonkin azt hangoztatta, hogy az Oroszország megosztására törekvő "destruktív erők" akciói mind bel-, mind külföldön aktívabbá váltak, csakúgy, mint a külföldi kémszolgálatok hírszerző és felforgató tevékenysége. A biztonsági tanács helyettes titkára szerint fenyegetést jelent a terrorszervezetek toborzó és propagandatevékenysége, valamint tulajdon elleni bűncselekmények magas szintje a víz-, a biológiai és az erdei erőforrások, a lakóingatlanok és a közművek, valamint a hitelezés és a pénzügyek területén. Grebjonkin közölte, a szélsőséges természetű bűncselekmények mintegy 60 százalékát az interneten követik el.

A magánszemélyek tulajdona elleni, informatikai eszközökkel elkövetett bűncselekmények száma az elmúlt öt év alatt a 25-szörösére nőtt. Grebjonkin szerint az orosz nemzetbiztonsági stratégia új változata első alkalommal tűzi ki feladatul az információs és kommunikációs technológiák felhasználásával elkövetett bűncselekmények megelőzését és visszaszorítását.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!