szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az eljáró törvényszék alapszabályát most dolgozzák ki.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az összes ukrán foglyot, aki megadta magát Azovsztalnál, a „Donyecki Népköztársaságban" tartják fogva – közölte az Interfaxszal a szakadár régió vezetője, Gyenyisz Pusilin. Az orosz hírügynökség szerint azt is közölte a férfi, hogy a foglyokat Donyeckben állítanák bíróság elé, a törvényszék alapszabályán már dolgoznak.

Az ukrán katonákat elméletileg orosz hadifoglyokra cserélnék ki, azonban már az acélmű feladásakor arról beszéltek az orosz törvényhozók, hogy megtiltanák a cserét és a halálbüntetés visszaállítását is kilátásba helyezték.

Igor Konasenkov, az orosz védelmi minisztérium szóvivője szerint az ukrán Azov-ezred és az más fegyveres alakulatok katonái közül május 16. óta összesen 2439-en adták meg magukat a mariupoli Azovsztal acélműben.

Mariupol utolsó védőiért cserébe orosz oligarcha elengedését kérheti Moszkva

Egy orosz parlamenti képviselő szerint Moszkva fontolóra veszi ukrán foglyok cseréjét egy Vlagyimir Putyin orosz elnökhöz közeli oligarchára.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!