Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Előre be nem jelentett látogatásra Kijevbe érkezett pénteken Boris Johnson brit kormányfő. Johnsonnak ez a második látogatása az orosz-ukrán háború kitörése óta Ukrajnában, legutóbb április elején járt a háború sújtotta országban.
Johnson ezúttal is tárgyal Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel, így például fegyverek, közte nehézfegyverzet szállításáról, gazdasági segítségről és további Oroszországgal szembeni szankciókról a BBC szerint.
Mr President, Volodymyr,
— Boris Johnson (@BorisJohnson) June 17, 2022
It is good to be in Kyiv again. pic.twitter.com/wbpMuf6YqY
Kijevben szinte egymásnak adják a kilincset az európai politikai vezetők, csütörtökön például együtt vonatozott oda Olaf Scholz német kancellár, Emanuel Macron francia elnök és Mario Draghi olasz kormányfő.
Az orosz–ukrán háborúról szóló tudósításunkat erre találja:
Az orosz külügyminiszter szerint Oroszország nem indított inváziót, Zelenszkij hologramként jelent meg - a háború pénteki eseményei
Szergej Lavrov a BBC-nek adott interjúban próbálta elhitetni azt, hogy Ukrajnában nácik tevékenykednek. Az orosz ENSZ-nagykövet szerint az EU veszélyesen politizál. Folyamatosan frissülő cikkünk az orosz-ukrán háború pénteki fejleményeiről.
Borítóképünk illusztráció!