szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az orosz erők kimerültek, de rontotta a helyzetüket az"orosz védelmi minisztérium és a Wagner-csoport közötti feszültség" is.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az orosz támadás Bahmut ellen "nagyrészt megrekedt" – állítja friss jelentésében a brit védelmi minisztérium. A Guardian írja ennek alapján, hogy Oroszország támadása a kelet-ukrajnai Bahmut városa ellen azért torpanhatott meg, mert

az orosz erők rendkívüli kimerültek, de az ukrán fél is súlyos veszteségeket szenvedett a védekezés során."

A minisztérium szerint az orosz helyzetet valószínűleg rontották az "orosz védelmi minisztérium és a Wagner-csoport közötti feszültségek". A Bahmutért vívott csata volt a leghosszabb és legvéresebb az Ukrajna elleni orosz háborúban.

A brit minisztérium szerint Oroszország valószínűleg a Bahmuttól délre fekvő Avdijivka és az északi Kremina-Svatove szektor felé helyezte át műveleti fókuszát: "olyan területekre, ahol Oroszország valószínűleg csak a frontvonal stabilizálására törekszik".

A jelentés emlékeztet: az orosz csapatok január óta az általános offenzívára tett kísérleteik eredménytelensége után visszatérnek a defenzívebb műveleti tervhez.

(Nyitóképünk illusztráció)

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!