Az oroszok szinte minden eddiginél nagyobb tempóban nyomulnak előre, amikor Trump végre távolodni látszik Putyintól
Az amerikai elnök most kezdi talán megérteni, hogy Vlagyimir Putyin sok mindent akar, de az ukrajnai béke ezek között nem szerepel.
Míg Európában legalább foglalkoznak a kérdéssel az olaj- és földgázipari cégek, addig egy kutatócsoport szerint az Egyesült Államok tucatnyi iparági szereplője még csak vállalásokat sem tesz.
Hat európai olaj- és földgázipari cég vállalta eddig, hogy – összhangban a párizsi klímaegyezménnyel – 2050-re nullára csökkenti a szén-dioxid kibocsátását, ám egy friss tanulmány szerint ettől még messze vannak – írja a BBC. A vállalások lényege, hogy általuk a globális felmelegedés mértéke 1,5 Celsius-fok alatti szinten megállítható legyen; ennek túllépése az ENSZ tavalyi klímajelentése szerint "amerikai katasztrófafilmekbe illő" következménnyel járna.
A befektetők által finanszírozott kutatócsoport, a Transition Pathway Initiative (TPI) szerint
jelenleg a vállalatok közül egy sincs, aminek tevékenysége elemzésük szerint a kibocsátás nullára csökkentése vagy az 1,5 fokos klímacél tartása felé mutatna.
Úgy vélik, átlag 70 százalékkal kéne visszavágnia a széndioxid-kibocsátásából az európai cégeknek, hogy 2050-re ne emelkedjen több mint 2 Celsius-fokot a bolygó hőmérséklete.
A TPI szerint éles kontrasztban állnak az európai cégekkel az Egyesült Államokban működők, melyek semmiféle vállalást nem tettek eddig. Mint írják, ezzel olyan kockázatot jelentenek, ami komolyan aggasztja a befektetőket is.
Az amerikai elnök most kezdi talán megérteni, hogy Vlagyimir Putyin sok mindent akar, de az ukrajnai béke ezek között nem szerepel.
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
Denisz Smihalt egykori helyettese, Julija Szviridenko válthatja a poszton.
Nina Kutinát négy- és hatéves gyerekeivel együtt egy járőrözés során találták meg.