Felpörgette a koronavírus-járvány az organikus élelmiszerek piacát

Banán, csirke, tojás, bor – az emberek kimagaslóan sok bioélelmiszert vásároltak az elmúlt időszakban.

  • hvg.hu hvg.hu
Felpörgette a koronavírus-járvány az organikus élelmiszerek piacát

Zhvg

A világ egyik legsürgetőbb problémája a környezet védelme, a klímaválság, a fenntarthatóság. Ezekre nekünk különös figyelmet kell fordítanunk, ezért kiemelt helyen is kell kezelnünk. Innen új alrovatunk címe is: Zhvg.

Ugrásszerűen nőttek az organikus élelmiszerek és italok eladásai az Egyesült Királyságban a koronavírus-járvány és a kijárási korlátozások alatt – számolt be a Nielsen piackutató cég eredményeiről a The Guardian. Így az elmúlt évek adatainak tükrében kétszer akkorát nőtt a szegmens, mint amekkora növekedésről a hagyományos termékek esetében beszélhetünk.

2016 decembere óta most nőtt a legnagyobbat a brit szupermarketek forgalma: idén január óta a bio banán, csirke, tojás és bor vezeti az eladásokat.

A Nielsen adatai szerint az organikus ételek és italok eladásai 6,1 százalékkal nőttek – azaz majdnem megduplázódtak a hagyományos termékek 3,2 százalékos növekedéséhez képest 2020 május végéig.

„Az organikus mezőgazdaság egész rendszere a talaj táplálásáról, a biodiverzitásról és a Földünkről szól. A koronavírus-járvány miatt egyre több ember kezdte el értékelni azt, honnan is származnak az élelmiszereink és egyre többen kezdtek el például zöldségeket termeszteni a kertjükben. Ez a legjobb pillanat arra, hogy az organikus gazdálkodás előnyeiről beszéljünk” – nyilatkozta a lapnak Louisa Pharoah, az organikus termékek tanúsításával is foglalkozó Soil Association civil szervezet munkatársa az eredményekről.

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.