Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Nagyon rossz hétfője van Magyarországnak - írja a Financial Times szerkesztőségi blogja, amely szerint az ország "veszélyes időket" él át. Ezt nem csak az eurózóna problémáinak köszönheti - tette hozzá a szerző.
Az 1980-es évek egyik nagy popslágerének címét (I don't like Mondays - Nem szeretem a hétfőket) vette kölcsön a hétfői magyarországi fejleményekről szóló írásának címéhez a Financial Times szerkesztőségi blogja, a beyondbrics.
A szerző szerint nagyon rossz hétfője volt az országnak: estek a részvények, megugrottak a kötvényhozamok, a forint veszélyesen gyenge szintekhez közelít, és a gyenge kereslet miatt állampapírokat sem sikerült értékesíteni. "És mindezt az után, hogy pénteken a BUX index 4,4 százalékos pluszban zárt" - írta a blog, amely azért hozzátette, hogy az elemzők szerint az "emelkedést semmi sem támasztotta alá".
"Mi változott meg?" - teszi fel a kérdést a blogbejegyzés szerzője, aki ezután a Fitch pénteki és a Standard&Poor's szombati döntését idézi fel és hozzáteszi: "Küszöbön áll a teljes leminősítés". A City hétfői elemzését idézve az FT-blog azt írja, hogy Magyarországnak meglehetnek a tartalékai ahhoz, hogy fedezze az államadósság finanszírozását és a költségvetés hiányát 2012 közepéig, de a piaci források rendelkezésre állása nélkül az IMF-hez kell majd esetleg fordulnia.
"Valóban, veszélyes idők ezek egy országnak, amely nem foghatja gondjait teljes egészében az eurózónára - a belpolitikai szempontok ugyanis éppoly aggasztónak tűnnek a befektetők számára -, és ahol a növekedés sápatag" - írta az FT blogja. Az írás szerint a befektetők szemmel tartják majd a 2012-es költségvetés véglegesítését december végéig, és azt, ahogy Magyarország egyre hiábavalóbb harcot vív a csőd ellen.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
„A rendszerváltásnak három pillére kell legyen: a jogállam helyreállítása, az állami bűnszervezet, továbbá az orosz csatlósviszony felszámolása” – hangsúlyozza Magyar Bálint szociológus, a maffiaállam-elmélet kidolgozója, aki szerint a rezsimváltó ellenzék igazi szűk keresztmetszete Magyar Péter személye.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.