Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Nem igazán segíti a gazdasági folyamatok megértését, ha a bázis (a viszonyítási alap) az idő előrehaladtával is folyamatosan változik. És legfőképpen: a Központi Statisztikai Hivatal a kulcsadatokat sem egységes rendszerben és hiánytalanul közli. Most épp 74 milliárdról nem szóltak – vette észre a hvg.hu. Ennyivel volt kisebb a 2011-es GDP az előzetesen közölt adatnál..
„2011-ben a bruttó hazai termék értéke folyó áron 28 154 milliárd forint volt, egy főre vetítve 2 millió 823 ezer”– olvashattuk a 2011. IV. negyedévi KSH-gyorsjelentés bevezetőjében. Ehhez képest a 2012. első negyedévi GDP-jelentésben a folyóáras hazai össztermék nem jelenik meg, csak az aktualizált idősorban lehet némi keresés után rábukkanni. A korrigált adatok szerint a 2011. évi nemzeti össztermék 20 080 milliárd, nagyjából 74 milliárd forinttal kevesebb, mint ami a márciusban közzétett gyorstájékoztatóban állt. A KSH az adatot nem titkolja el, csak épp elfelejtette az összefoglalóban feltüntetni, hogy márciushoz képest a folyóáras bruttó nemzeti terméket korrigálták.
Lényegében szintén a korlátozott átláthatóságról szól a portfolio.hu pénteki, a GDP-jelentéshez kiadott mai elemzése, melyben azt írta, hogy „a naptári hatással igazított év/év indexet a KSH ezúttal kifelejtette a közleményből”, és csak a nyers adatot erősítette meg az előzetes gyorsjelentéshez képest. Az online gazdasági lap az első negyedév meglepően rossz adatait a múlt év értékelésének változásával magyarázza. „A 2011-es évet a KSH néhány hónappal ezelőtt még úgy látta, hogy abban az első negyedév erős volt, utána pedig folyamatosan lassult a gazdaság. Ez a negyedév/negyedév alapú növekedési számokban annyit tett, hogy sorra 0,7 - 0,1 - 0,4 - 0,3 százalék volt a bővülés. Ehhez képest a mai számsor alaposan megváltozott, merthogy tavaly 1,4 - (-0,2) - 0,0 - 0,0 számokat látunk 2011-re, vagyis az első negyedév után már nem volt növekedés a magyar gazdaságban. (Innen pedig már csak hajszál választja el a gazdaságot a két egymást követő negyedéves visszaeséstől, vagyis a technikai recessziótól.)
Az első negyedéves GDP-jelentést ma tette közzé a KSH, amely szektorokra lebontva is közölte a termelési volumeneket. A szezonálisan kiigazított adatok szerint a gazdaság teljesítménye az előző negyedévhez képest 1,2 százalékkal csökkent. Az Európai Unió (EU-27) bruttó hazai terméke ebben az időszakban 0,3 százalékkal nőtt az előző év azonos negyedévéhez képest - tette hozzá a KSH. A kiigazítatlan magyar adatok alapján a 2010 első negyedévétől kezdődő gazdasági teljesítménybővülés az idei első negyedévben megtorpant a 2011-es első negyedévi magasabb szinthez képest.
Visszaesés mindenhol, kevés kivétellel
Az információ, kommunikáció nemzetgazdasági ág bruttó hozzáadott értéke 3,0 százalékkal növekedett, míg az építőiparé jelentősen visszaesett. Az elmúlt két év növekedésének hajtóerejét jelentő exportorientált ipar bővülése megtorpant, ezzel összhangban mind az export, mint az import növekedési üteme csökkent. A mezőgazdaság teljesítménye az előző évi magas bázist követően 7,8 százalékkal csökkent, ezzel -0,2 százalékkal járult hozzá a GDP változásához. Az ipar hozzáadott értéke az előző évi magas szinthez képest stagnált (99,8 százalék), ezen belül a feldolgozóiparban mérsékelt, 0,3 százalékos növekedés következett be.
A feldolgozóiparon belül egyre nagyobb súllyal rendelkező járműgyártás területén viszont továbbra is nagymértékű növekedést, míg a számítógépek, elektronikai és optikai termékek gyártásában a legnagyobb visszaesést mértük, elsősorban a hazai gyártású híradástechnikai berendezések és az elektronikus fogyasztási cikkek iránti exportkereslet mérséklődése miatt. Az ipar összességében -0,1 százalékponttal járult hozzá a GDP változásához.
"Jól látható, hogy hazánk nem tudta függetleníteni magát a külpiacokon kibontakozó negatív tendenciáktól" - írta a GDP-adatról szóló közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak.
Wimbledon friss bajnoka nemcsak az edzésben, az étkezésben sem bízik semmit a véletlenre.