Milyen juttatások adhatók a munkavállalóknak a nyári pihenés finanszírozására?
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Újabb nagybankot venne a magyar állam a Figyelő értesülései szerint. A lap forrásai arról is beszámoltak, hogy a nemrég megszerzett MKB-ből állami cégek kimazsoláznák a zsíros falatokat.
Az MKB augusztusi megvétele után több kormányzati vezető, így Orbán Viktor miniszterelnök és Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter is – nyilvános nyomok nélkül – tárgyalásokat folytatott osztrák bankárokkal – értesült a Figyelő. A bankszektorban ismét felerősödött a pletyka arról, hogy a magyar állam további nagybankokat szeretne átvenni, de a szóba kerülő célpontok tulajdonosai nem kapkodnak.
A lap azt írja, hogy egy neves fejvadász cég hosszú pozíciólistával járja körbe a kereskedelmi bankok másod-, harmadvonalbeli szakembereit. A megkeresett hitelintézeti dolgozók szinte választhatnak a listáról, annyi a betöltetlen hely. A fejvadász a beszélgetéseken elsősorban nem is a szakmai feladatokra koncentrál, hanem percekig ecseteli a lojalitás fontosságát. Bár a protokoll szerint eleinte nem mondja ki megbízója nevét, de a piac folyamatait ismerő bankárok hamar leveszik, hogy alighanem az államivá vált MKB keres embereket. Lojális munkatársakat.
Az MKB-nál október 1-jén lépi át a küszöböt az állam által kijelölt vezető, csak még nem tudják a banknál, kinek kell köszönni két hét múlva. A Figyelő úgy tudja, hogy eddig nem történtek személycserék, de különböző munkacsoportokban már zajlik a munka azért, hogy a céldátumként megfogalmazott október 1-jei váltás ne okozzon fennakadást. A bankban főleg az ügylet előkészítésében is aktív és szabályozó hatóságként is érintett MNB emberei „sertepertélnek".
A lap úgy tudja, hogy az MKB-val személyesen is Nagy Márton ügyvezető igazgató foglalkozik sokat, de az állami vagyonkezelés révén érintett NFM munkatársai is kapun belül vannak már.
Nagy a nyüzsgés a bankok körül: a stratégiával, az esetleges vásárlások előkészítésével leginkább a Magyar Nemzeti Bank, azon belül is főként Balog Ádám alelnök szerepel, de az igazi terepmunkát Nagy Márton végzi. A gazdaság és a bankrendszer őreként ott van még a Nemzetgazdasági Minisztériumot vezető Varga Mihály. Jól jellemzi a két intézmény viszonyát, hogy az egyik jegybanki vezető szerint Simor András idején jobb volt a jegybank és a nemzetgazdasági tárca viszonya, pedig akkor nem egy politikai térfél adta a vezetőket. Eddig nem aktivizálta magát, de az állami vagyon gazdájaként Seszták Miklós fejlesztési miniszter is érintett. Míg a takarékokkal a Németh Lászlóné, a takarékszövetkezetek integrációjáért felelős államtitkár alatti világ, az MFB és az integrációs szervezet vezetői próbálnak eredményt elérni – foglalja össze a Figyelő, hogy ki mindenki üti bele az orrát a pénzügyi rendszer átszabásába.
A lap forrásai sokféle bejelentkezésről is beszámoltak: egyes államközeli cégek az MKB portfóliójából csipegetnének, míg az intézet bizonyos vezetői újult erővel barátkoznak a más bankoknál dolgozó döntéshozókkal.
A piacon egyéként régóta tartja magát az a hír, hogy több külföldi tulajdonban levő nagyobb bank, így a CIB vagy a Raiffeisen nem bánkódna, ha megfelelő ajánlatot kapna a magyar leányáért.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Figyelembe kell venni azokat a feltételeket, amelyekkel mind a kiküldött, mind a társaság megfelel az adózási és számviteli előírásoknak, a rendeltetésszerű joggyakorlás elvéből következő elvárásoknak.
Oroszországban fokozatosan erősödik a cenzúra, a folyamat különösen azután gyorsult fel, hogy a hadseregnek 2022-ben nem sikerült három nap alatt leigáznia a szomszédos Ukrajnát. Most viszont szintet léptek Moszkvában, már az internetes böngészésért is bárkit megbüntethetnek.