Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Mellékletben foglalkozott pénteken a feltörekvő kelet-közép-európai gazdaságok helyzetével a Financial Times, amiben külön cikket szenteltek annak, hogy Magyarország az elsők között veszi igénybe az unió úgynevezett politikatámogató eszközét.
Ezt a támogatási formát (policy support facility - PSF) az Európai Bizottság annak érdekében dolgozta ki, hogy a tagországok javíthassák teljesítményüket a kutatás és az innováció területén.
A lap idézi Orbán Viktor miniszterelnököt, aki szerint a magyarok mindent másként csinálnak, mindig új megoldásokat keresnek, ami innovációk születéséhez vezet.
Megjegyzi ugyanakkor a lap, hogy Brüsszel innovációs eredménytáblája szerint Magyarország úgynevezett mérsékelten teljesítő ország ezen a téren. Az újság budapesti tudósítója által jegyzett írás hozzáteszi, hogy az innovációra fordítható uniós támogatások nagy részét a nyugati tagállamok kapják.
Magyarország azt kérte a PSF-en keresztül, hogy szakértők világítsák át az innováció finanszírozási rendszerét. A tudósítás Pálinkás Józsefet, a Nemzeti Fejlesztési, Kutatási és Innovációs Hivatal vezetőjét is megszólaltatja, aki azt szeretné, hogy bezáruljon a rés a kutatási szektor és a piac, a gazdaság között, hogy a kutatási eredmények hatékonyabban jussanak el az ipari és a szolgáltató szektorhoz.
A lap kitér arra, hogy a magyarországi kutatóintézetek jó helyzetben vannak, hogy kapcsolatot építsenek az iparral, mivel a Mercedes és az Audi autógyár, valamint a Richter Gedeon gyógyszergyár is szorosan együttműködik velük. Kihívásként értékeli ugyanakkor a lap, hogy 2009 óta a gazdasági kibocsátás 0,46 százalékáról 0,41 százalékára csökkent a felsőoktatásra és a kutatásokra költött állami pénz, ami elmarad az EU átlagától.
A lap világossá teszi, hogy az uniós tanácsadók javaslatait nem kötelező megfogadni, ám ezen országoknak létfontosságú, hogy átvegyék az úgynevezett bevált módszereket, hogy több pénzhez jussanak az EU 80 milliárd eurós innovációs büdzséjéből, és ehhez a stratégiákon túl új adminisztratív kapacitások kiépítésére is szükség lenne.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.
Az osztrák Profil szerint van olyan olvasata is a történteknek, hogy Orbán Viktor gyengének látszik.
Teljesen rendben van, ha Orbán Viktor nem kér a Pride-ból, de ne erőltesse rá mindenkire az ódzkodását, csinálja a négy fal között. Vélemény.
„És ki hozta azt a törvényt?” – kérdezte a Tisza Párt elnöke.
Személyes profiljára posztolt erős véleményt.