Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Ennél kiszolgáltatottabbak csak egyszer voltunk az elmúlt 25 évben.
Tíz százalékpontot romlott Magyarország energiafüggősége 2014-ben – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból. Az elfogyasztott energiának (gáz, kőolaj, áram) 2013-ban még csak az 51 százalékát kellett külföldről behoznunk, 2014-ben viszont már a 61 százalékát, amivel ismét megközelítettük a 2008-as csúcsot. Akkor a felhasznált energiánk több mint 63 százaléka származott külföldről, ami 1990 óta a legmagasabb érték volt.
Ennél persze vannak sokkal energiafüggőbb országok az EU-ban, például Málta, Luxemburg és Ciprus az általa felhasznált energia több mint 90 százalékát veszi külföldről, Írország, Belgium és Litvánia pedig több mint 75 százalékát.
Ha nem is ennyire, de Magyarország energiafüggőségével a kiszolgáltatottabb országok közé tartozik Európában:
A legkevésbé kiszolgáltatott Észtország, de jó helyzetben van például Románia és Lengyelország is:
A megugrott energiafüggőség valószínűleg a meglódult gazdasági növekedésnek tudható be: 2014-ben a GDP 3,6 százalékkal nőtt, ami kiugró növekedés volt az előző évi 1,5 százalékoshoz képest.
Az energiafüggőségünk növekedésének érdekessége mindemellett, hogy a 2010-ben megalakult második Orbán-kormány egyik sokat hangoztatott célja az energiafüggőségünk csökkentése volt.
Ha a cikket érdekesnek találta, kövesse a gazdasági rovat Facebook-oldalát!
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
2021 óta az 55 fontos csúcsról 10 fontra csökkent a Wizz Air részvényeinek árfolyama, a befektetők az elmúlt 15 céges jelentésből 13-ra negatívan reagáltak. A magyar gyökerű légitársaság életét a háborúk és az olajárak sem könnyítették meg, de a mélyrepülésben a menedzsment is szerepet játszott Bukta Gábor, a Concorde elemzője szerint.
A biztos pártválasztóknál 44-37-re vezet a Tisza a Fidesszel szemben, a Mi Hazánknál viszont erősen rezeg a léc a kutatás szerint.
Utolérte az Audit is a német autóipar válsága. Egyre kevesebb motor készül Győrben, nagyobb nyári leállást is terveznek, leépítések várhatók.
A Tisza Párt elnöke szerint pár hónap alatt összeomlott a költségvetés.
A gyanúsított és az áldozat együtt indult Nagykanizsáról Ausztriába.
Csak olyan kiemelt cégek mentesülnek, mint a MÁV vagy az MVM.
A Messinai-szoros alig pár kilométer, ennél jóval hosszabb hidat is képesek már építeni a szakemberek.
A 15 év után leköszönő Máté Gábort váltja.
Úgy érzi, most nagyobb szükség van rá máshol.