szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A külföldiek közül a Kínából érkező vevők vásárolják a legdrágább ingatlanokat, de a vietnami vevők is megadják a módját a Magyarországon kezdett új életnek. Az Ázsiából érkező vevők jellemzően a 40-es éveik elején járnak, házastársukkal és gyermekükkel érkeznek, és több mint 90 százalékuknak Budapestre esik a választása.

 „Minden nemzetnek megvannak a sajátos igényei az ingatlanpiacon is. Az Ázsiából érkező vevőink kifejezetten szeretik a budai II. kerület egyes családi házas részeit, a pesti oldalon pedig a XVI. kerülteben is bőven tudnak válogatni a kifejezetten nagy családi házak közül” – nyilatkozta Hegedűs László, a Duna House hidegkúti irodájának vezetője. Hegedüs szerint belváros felé csak akkor veszik az irányt, ha befektetésként vásárolnának.

 „Bátran hagyatkoznak megérzéseikre, és viszonylag gyorsan döntenek egy-egy ingatlan megtekintése után, az alku folyamán is merészebbek a magyaroknál” magyarázza a szakember. A KSH adataiból kiderül, a kínaiak szánják a legtöbb pénzt új otthonukra. 2017-ben átlagosan 41,4 millió forintot költöttek egy-egy ingatlanra, míg a második legdrágábban vásárló francia vevők 33,1 milliót szántak az új lakásra, a Duna House adatai alapján utóbbi majdnem megegyezik a magyarok által vásárolt átlagos budapesti lakások árával.

A kínaiak egyébként nemcsak azért válhatnak a közvetítők kedvencévé, mert drága ingatlanokat vesznek, hanem mert az ingatlanközvetítőktől komplett segítséget várnak; a lakások, házak kiválasztása mellett sokszor az adminisztrációs folyamatok útvesztőjében, vagy akár a környék megismertetésében is a szakemberekre hagyatkoznak.

A kínai vevők nem csak a vásárolt ingatlanok érétkével tűnnek ki: a németek után ők vannak jelen leginkább külföldiként a magyar piacon. De míg a németek a vidéki településeket részesítik előnyben, addig a kínaiak a budapesti piacon nézelődnek leggyakrabban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!