Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Az Airbus A320-as a gyártó árlistája szerint körülbelül 26 milliárd forintba kerül. A kormány szerint semmi sem igaz a hírből.
Airbus típusú VIP-gép beszerzését vizsgálta a kormány az év első felében – értesült a Népszava. A lap információi szerint a kormány megbízottjai az üzleti gépekért felelős Airbus Corporate Jets (ACJ) képviselőivel tárgyaltak.
A beszerzés miatt a lap megkereste a Miniszterelnökséget még június végén, ám értesüléseiket azóta sem pontosították vagy cáfolták.
Az üzleti és kormányzati célokra átalakított ACJ320-asnak a jól ismert Airbus A320-as az alapja, ami a gyártó árlistája szerint 99 millió dollárba kerül, bár a listaár és a valódi ár ritkán esik egybe. Néhány hónapja már felmerült, hogy a kormány esetleg megvenné az OTP csoporthoz tartozó Air Invest Kft. repülőgépét, de Lázár János akkor úgy reagált, nem tervezik a gép megvásárlását.
(Update: A Kormányzati Tájékoztatási Központ reagált a cikkre: "Már másodszor állít valótlanságot a magyar sajtó. Ahogy az OTP gépét sem vásárolta meg a magyar kormány, úgy természetesen ez a hír sem felel meg a valóságnak.")
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.