Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Jó eséllyel simán lekörözi majd a Tisza Párt ősszel startoló előválasztása nemcsak a hasonló, 2021-es ellenzéki akció 663 ezres adatát, de még a Nemzet Hangja szavazás 1,1 millió résztvevővel beállított saját rekordját is. A megvalósítás logisztikai rémálom lesz komoly buktatókkal, ráadásul a siker mellett politikai veszélyekkel is járhat. De akkor miért éri meg Magyar Péteréknek?
A maga korában, 2021-ben hatalmas politikai innovációnak számító ellenzéki előválasztás és egy belső pártszavazás öszvérprojektje lesz, ahogy a Tisza Párt kiválaszt(at)ja saját 106 egyéniképviselő-jelöltjét. Pontosabban csak 105-öt, hiszen Magyar Péter pártelnök már március végén bejelentette, hogy ő elindul egyéniben, méghozzá a saját – és nem mellesleg Orbán Viktor miniszterelnök – lakóhelyét, a XII. kerületet is magában foglaló Budapest 3-as számú egyéni választókerületben.
A többieknek azonban nem lesz ilyen sima útjuk a hivatalos jelöltté váláshoz. Az odáig vezető folyamat részleteit a Tisza Párt minapi kongresszusán ismertették. Eszerint többkörös lesz a kiválasztási folyamat, amelynek a végén, valamikor idén november-decemberben minden választókerületben előáll egy tiszás jelölt, aki 2026 tavaszán majd megmérkőzhet a Fidesz és a szintén minden körzetben saját jelöltet állító DK, Jobbik, Mi Hazánk, valamint néhol a Kutyapárt, meg még ki tudja, hány párt jelöltjével:
Joggal vetődik fel a kérdés, hogy ha úgysincs a Fidesz ellenében indítandó egyetlen, közös ellenzéki jelölt, mint akiket 2021-ben, a következő évi választásra összeálló hat párt – a Párbeszéd, MSZP, LMP, DK, Jobbik és a Momentum – előválasztáson választott ki, akkor a többi párthoz hasonlóan a Tisza miért nem maga jelöli ki a saját indulóit. A válasz: pontosan azért, hogy megkülönböztesse magát a többiektől. Meg persze azért is, mert az előválasztás többszörösen kiaknázható politikai akció is – ha jól csinálják.
Az említett 2021-es, önmagában sikeres ellenzéki előválasztás pártok között zajlott, a mostani viszont párton belüli előválasztás lesz, hiszen a tiszás jelöltaspiránsok válogatójáról lesz szó, ahogyan azt egyébként Magyar Péter már januárban felvázolta. Akkor még csak annyit mondott, hogy az egyéni képviselőjelöltjeik kiválasztása zajlik, minden körzetben több jelöltjelöltet neveznek majd meg, és a regisztrált Tisza Sziget-tagok választanak majd közülük, ők döntik el, ki lesz az adott körzet jelöltje.
Ez azóta változott, hiszen egy körzetben biztos nem lesz választási lehetőség, miután Magyar egyértelművé tette, hogy ő hol indul, és nem utalt arra, hogy Budapest 3-as választókerületében párton belül meg kellene küzdenie az indulás jogáért bárkivel is. A másik 105 választókerületben viszont lesz erre lehetőség, sőt, csak így lehet majd elnyerni a jelöltséget. A januári bejelentés óta a folyamat is módosult, többkörös előválasztás lesz, és nem csak Tisza Sziget-tagok döntenek.
Ahogy az a Tisza Párt nagykanizsai kongresszusán kiderült, háromkörös jelöltkiválasztási folyamat lesz. Ezt a párt operatív igazgatója, Pósfai Gábor ismertette:
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.