Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Újabb izraeli és amerikai tervek szövődtek a gázai palesztin lakosság kitelepítésére, miközben a háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos hatalmi paktuma.
Már a januári hivatalba lépése utáni ötödik napon a gázai palesztinok kitelepítését javasolta Donald Trump amerikai elnök, aki úgy vélte, hogy Egyiptomnak és Jordániának kellene befogadnia őket. Pár nappal később arról beszélt, hogy az USA átvenné a Gázai övezetet, ahol turistaparadicsom létesülne. Aztán több munkatársa is tompított Trump meglepő elképzelésein, és úgy tűnt, hamvába holt a közel-keleti Riviéra ötlete. De a múlt héten Benjamin Netanjahu izraeli kormányfő idei harmadik hivatalos washingtoni látogatásán megint felszínre tört a lassan két éve folyó háború által 90 százalékban lerombolt tengerparti övezet 2,3 milliós lakosságának áthelyezéséről szóló elképzelés. Sőt Trump örvendezett, hogy „nagy együttműködés” tapasztalható „környező országok részéről”.
Mintha Netanjahu is beállna a kitelepítés terve mögé, igaz – mint mondta –, az önkéntes alapon történne. De kérdés, ha valóban megvalósul a projekt, mennyire lesz szabad választásuk a palesztinoknak. Ötletelésből nincs hiány. Jiszráel Kac védelmi miniszter a múlt héten közölte,
utasította a hadsereget, hogy készítsen tervet valamennyi gázai palesztin elköltöztetésére az övezet déli részében kialakított táborba.
Hozzátette: a Rafah romjain létesítendő „humanitárius városba” eleinte 600 ezren mennének, majd követné őket minden gázai. Mindenki átesne biztonsági szűrésen, és a Hamász tagjait nem engednék be. Aki pedig bebocsátást nyer, az nem hagyhatná el a tábort. Ehud Olmert volt izraeli kormányfő etnikai tisztogatásnak nevezte a tervet, a humanitárius város ötletére pedig egy hétvégi interjúban azt mondta: „koncentrációs tábor”.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.